Tak ako vianočné sviatky, aj posledné dni v roku 2022 bude v Banskej Bystrici sprevádzať prevažne zamračená obloha, z ktorej má aj zapršať. Po dvoch chladnejších dňoch nás čaká víkend s dennými teplotami vzduchu, ktoré sa vyšplhajú výrazne nad nulu.

Piatok (30. 12.) bude od rána zamračený. Do 9.00 h bude platiť výstraha 1. stupňa pred poľadovicou, ktorú vydal SHMÚ aj pre banskobystrický okres. Práve v ranných hodinách sa môžu v meste pod Urpínom vyskytnúť aj dažďové prehánky. Z ranných +2 až 0 sa cez deň oteplí na +4 až +6 °C.

Sobota (31. 12.) zakončí rok 2022 za pretrvávajúcej veľkej oblačnosti, z ktorej má v Banskej Bystrici prameniť mierny úhrn dažďových zrážok v ranných a dopoludňajších hodinách. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných +2 až 0 do denných +5 až +7 stupňov Celzia.

Nedeľa (1. 1.) prinesie premenlivú, no prevažne zväčšenú oblačnosť. Podľa predbežnej predpovede má pršať až neskoro večer. V prvý deň roka 2023 bude oproti predošlým dňom opäť o čosi teplejšie, keď sa teploty vzduchu z ranných +3 až +1 popoludní vyšplhajú na +7 až +9 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.