Okružnú trasu nad obcou Kordíky je škoda absolvovať osamote. Ideálna je pre kamarátov, zaľúbencov či na prechádzku s rodinou. Vďaka svojej nenáročnosti a príjemným zastávkam je vhodná aj pre deti. Kordícky rodinný chodník premyslene spája krásu prírody a básnických metafor. Je školou lásky v prírode, pretože prechádza zastávkami, ktoré vyzdvihujú niektoré potrebné atribúty lásky – silu, spolupatričnosť či dôveru.

Buky sily

Trasa začína pri obecnom úrade, kde sa nachádza turistický rázcestník a informačná tabuľa o Kordíckom rodinnom chodníku, ktorý je v teréne značený žltým kruhom. Vedie popri kostole a následne sa stáča vpravo a opúšťa obydlia. Prvou zastávkou je Skala lásky a tajných prianí, ktorá sa nachádza v neďalekom lese. Samozrejmosťou je lavička na posedenie, kde sa dá rozjímať nad dôležitosťou lásky v živote. Keď definitívne opustíte svet prianí a vrátite sa na chodník, príjemný les vás opäť privíta v realite. Pod lesom vás určite zaujme prístrešok, ohnisko a hojdačka. Poniže sa nachádza Prameň živej vody, ktorej sviežosť sa dá využiť nielen na občerstvenie, ale aj uhasenie ohňa. Neupravenú chuť vody azda oceníte a pripomeniete si jej výnimočnosť. Napriek tomu, že si na hojdačke iste uvedomíte, že ste zatiaľ neprešli ani pätinu okruhu, pokojne si niečo opečte a vychutnajte výhľady. Nasledujúcou zastávkou sú tzv. Buky sily, ideálne na načerpanie energie a vychutnanie si spolupatričnosti. Chodník ďalej vedie vľavo, kde sa nachádza Jazierko. Jedná sa síce len o potôčik s hrádzou, vďaka ktorej sa vytvorilo malé Jazierko, ale žblnkot je tu omnoho výraznejší ako pri Prameni čistej vody. Takže pokojne zavrite oči a ponorte sa do zvukov okolitej prírody. K prameňu sa podľa nájdených stôp radi chodia napiť srnky, tak snáď vás nijaká nešokuje, keď budete relaxovať. Kordícky rodinný okruh ďalej vedie cez les a na chvíľku sa vynára k obydliam. Opäť sa vnára medzi stromy a smeruje k poslednej zastávke, Skale dôvery. Tá je rozložitá a pevná ako by dôvera mala byť. Popisná tabuľka tiež upozorňuje na potrebnú obojstrannú dôveru, ktorá zbližuje a pomáha. Za posledným zastavením si ešte vychutnáte malé kaskády potoka a vyjdete na cestu, ktorá vedie popri miestnych chatách a domoch späť až k obecnému úradu.

Pri Prameni živej vody

Absolvovanie tri a pol kilometrovej trasy trvá v oboch smeroch takmer hodinu a pol. Okruh je však určený na posedenie, rozjímanie i opekanie. Takže závisí len na vás koľko času strávite v tomto poetickom prostredí a predovšetkým s kým.

Prehľad všetkých tipov na víkend nájdete na: https://bbonline.sk/tag/tip-na-vikend/