Majú za sebou vyše 1600 koncertov v Čechách, na Slovensku, v Nemecku, Francúzsku, Švajčiarsku, Holandsku, Belgicku ale aj v Tunise, Rusku či v Šanghaji na EXPO 2010. Energické vystúpenia v popredí s krásnou Laurou prinášajú svojmu obecenstvu už 28 rokov. Piatok sa zastavia zahrať aj Banskobystrickému publiku do Klubu 77.

laura a jeji tigriKapelu Laura a její tygři založil v roku 1985 Karel Šůcha, ktorého k názvu inšpirovala Saroyanova novela Tracyho tygr. Od začiatku hrávajú v pre nich typických bielich košeliach, čiernych okuliaroch, kravatách a nohaviciach. V roku 1993 získala kapela cenu francúzskych médií Grand Prix Media RFI a jej koncert v parížskej La Cigalle naživo vysielal kanál MCM. V roku 1999 prešla kapela úplnou zmenou zostavy keď  „amatérskych“ muzikantov nahradili konzervatoristi. Z pôvodnej zostavy dnes v kapele pôsobí jedine zakladateľ, Karel. Majú na konte dvanásť vydaných albumov.

V tejto kultovej skupine svoje kariéry rozbiehalo niekoľko významných osobností  ako napr. Ilona Csáková, Martin Pošta, Miloš Vacík, Dan Nekonečný, Lenka Nová a ďalší.

Koncert sa uskutoční v piatok v Klube 77 o 19.00 h. Predkapelou budú banskobystrické Schody, ktoré majú za sebou 20 rokov hrania blues-rocku.