Quantcast

Chcete poznať začiatky podnikania Thurzovcov a Fuggerovcov v našom meste? Zaujímajú vás časy najväčšej slávy a postupný zánik ich známej spoločnosti? Príďte na piatu Bystrickú hodinku!

17_bystrická hodinka_5Bystrickej hodinke patrí každý tretí štvrtok v mesiaci. Toto podujatie pre Banskobystričanov organizuje Banskobystrický okrášľovací spolok (BBOS) a MAOi inštitút pre digitálnych nomádov. Témou marcovej „hodinky“, ktorú bude viesť známy banskobystrický historik a publicista Jozef Ďuriančik, je Thurzovsko-fuggerovská spoločnosť.

Pán Ďuriančik je Banskobystričanom známy ako zanietený historik a autor mnohých zaujímavých publikácií. Máme obrovskú radosť, že prijal naše pozvanie na piatu Bystrickú hodinku. Je to pre nás a naše podujatie skutočná česť, za čo mu vopred ďakujeme, hovorí Diana Vigašová (BBOS) a dodáva: Naše veľké ďakujem patrí aj ostatným prednášajúcim, Tatiane Salajovej, Martinovi Kvietkovi a Vladimírovi Sklenkovi, ktorí sa s nami podelili o svoje úžasné vedomosti na predchádzajúcich Bystrických hodinkách. A to bez nároku na honorár.“

Bystrická hodinka sa teší veľkej obľube a pravidelne sa jej zúčastňuje vyše šesťdesiat ľudí. Preto organizátori pozývajú všetkých milovníkov histórie, ako aj tých, ktorí chcú stráviť príjemné chvíle so svojimi priateľmi a dozvedieť sa pritom veľa zaujímavostí,na piatu Bystrickú hodinku, ktorá sa bude konať vo štvrtok 17. marca o 18. hod. v Šport bare na Dolnej ulici. Vstup je voľný! Viac informácií môžete nájsť na oficiálnej stránke Bystrickej hodinky.