Zima pokračuje aj naďalej. Veľké nárazové sneženie, ktoré by malo obyvateľom mesta skomplikovať život, v nasledujúcom týždni nenastane. Naopak teplota vzduchu stúpne nad bod mrazu.

Foto: il. ©ISIFA/Gettyimages Creative Subscript/

Pondelok bude až do poludnia v znamení pokračujúceho sneženia z nedele. Teplota vzduchu sa, podobne ako cez víkend, udrží mierne pod nulou. Počas dňa sa bude pohybovať v rozmedzí od -5 do -2 stupne Celzia. Popoludní sneženie ustane, obloha sa môže s blížiacim sa večerom mierne vyjasniť.

Utorok má byť podľa počítačových predpovedných modulov meteorologických serverov v Banskej Bystrici zamračený. Snehové zrážky musíme očakávať v ranných a dopoludňajších hodinách. Teplota vzduchu  sa bude cez deň pohybovať v rozmedzí od mínus troch stupňov Celzia po nulu.

Streda má predbežne vyzerať obdobne, ako predošlé dni, keď z rána musíme počítať s rizikom snehových zrážok, ktoré sa ale rýchlo môžu zmeniť na dážď a popoludní sa už nepredpokladajú vôbec. Teplota vzduchu začne stúpať výraznejšie nad bod mrazu, a to až ku plus šiestim stupňom Celzia.

Štvrtok prinesie opäť prevažne zamračenú oblohu, z ktorej môže dopoludnia zapršať, prípadne zasnežiť. Teplota vzduchu stúpne k plus štyrom stupňom nad bodom mrazu.

Piatok začne pri zväčšenej oblačnosti, cez ktorú sa postupne začnú presadzovať slnečné lúče. Teplota vzduchu bude počas dňa v rozmedzí od -1 do +5 stupňov Celzia.

Víkend bude bez zrážok. Sobota začne pri polo oblačnej oblohe, na ktorej postupne začnú pribúdať ďalšie oblaky a slnečné lúče nedostanú veľa priestoru na zohriatie vzduchu. Naopak nedeľa zväčšenou oblačnosťou začne a počas dňa sa obloha vyjasní. Teploty vzduchu začnú počas víkendu mierne klesať, v sobotu k plus štyrom a v nedeľu len k plus dvom stupňom Celzia.