V Banskej Bystrici môžeme počas 25. kalendárneho týždňa očakávať slnečné dni s maximálnymi teplotami na úrovni tropických 32 stupňov.

Takúto teplotu musíme očakávať hneď v pondelok, kedy sa na oblohe oblaky vyskytnú len kde tu. Teplomer bude neustále najvyššiu teplotu ukazovať medzi dvanástou a štrnástou hodinou popoludní, kedy je zároveň dobré vystavovať sa priamym slnečným lúčom čo najmenej. Teplo však bude počas celého týždňa už od skorých ranných hodín. Okolo šiestej sa vám ešte pri 22 až 25 stupňoch Celzia môže ísť do práce príjemne, ale už okolo deviatej sa pripravte na teploty okolo tridsiatky, ktoré podvečer začnú túto hranicu opúšťať až okolo 17-tej hodiny.

Po jasnom pondelku môžu v utorok popoludní, respektíve vo večerných hodinách, priniesť vysoké teploty so sebou miestami aj krátke búrky z tepla. V druhý deň pracovného týždňa totiž maximálna teplota môže ešte o stupeň poskočiť. V stredu bude podobne, aj keď oblakov môže byť na oblohe viac, tie budú len dotvárať slnečnú oblohu. Podľa meteorologických serverov by mohlo opäť zapršať vo štvrtok, kedy bude oblačnosti viac a podobne i v piatok, ale jednať by sa malo opäť len o prehánky alebo búrky, ktoré by sa mohli počas inak slnečného dňa vyskytnúť.

Upršaný bude víkend, kedy sa začne aj výraznejšie ochladzovať vzduch. V sobotu sa už len pri teplotách okolo 25 stupňov Celzia pripravte aj na vytrvalejšie zrážky. V nedeľu by síce nemalo z oblohy spadnúť nad Banskou Bystricou výraznejšie množstvo zrážok, ale teplota bude naďalej klesať a do nového týždňa potom vstúpime upršane a pri maximálnej teplote len okolo 19 stupňov Celzia.

Slnko bude v týchto dňoch vychádzať už dvadsať minút pred piatou hodinou ráno a zapadať zhruba desať minút pred deviatou večer.