Minulú sobotu odohrali tenisti TC Baseline Banská Bystrica záverečný zápas 7. kola prvej ligy mužov v Novej Dubnici.

Banskobystrickí tenisti pred týmto kolom okupovali prvé miesto bez jediného zaváhania. Svoju stopercentnú bilanciu chceli potvrdiť ja na pôde piatej Novej Dubnice. V úvodnej dvojhre sa postavili proti sebe domáci Vlčko proti Marekovi Novákovi a banskobystrický tenista nedal svojmu súperovi šancu a vyprevadil ho z kurtu po dvoch setoch dvakrát 6:2. Druhý duel takmer identickým skóre zvládol hráč TC Baseline Lukáš Hriň, ktorý zdolal Mauera 6:3 a 6:2. Ani v tretom stretnutí nestratili Banskobystričania ani set a Adam Kulich navýšil vedenie TC Basenile už na 3:0.

Až v štvrtom zápase prišiel prvý stratený set, no to nemuselo Jakuba Nováka v drese TC Baseline mrzieť, pretože duel proti domácemu Balážimu zvládol pomerom 2:1 (6:2, 3:6, 6:2). A keď Nová Dubnica nenašla recept ani na Jakuba Freibolda, hostia viedli po piatich dvojhrách jasne 5:0. V úvodnej štvorhre pokračovala dominancia Banskej Bystrice a dvojica Novák – Hriň získala proti duu Mauer – Baláži v dvoch setoch ďalší bod pre svoje farby. Domáci tenisti nakoniec získali aspoň čestný bod v záverečnej štvorhre, keď Ľahký – Mydla porazili duo Kulich – Freibold 2:0 na sety (7:5 a 6:4).

Po víťazstve 6:1 tak hráči Banskej Bystrice ovládli I. ligu a mohli sa tešiť z historického postupu do tenisovej extraligy. Celou súťažou prešli bez prehry a zaslúžene sú v najvyššej slovenskej lige, kde sa môžu stretnúť so špičkovými hráčmi ako napríklad Kližan, Hrbatý, Martin.

O postup sa zaslúžili hráči Ivan Hric, Tomáš Pavlovský, Adam Kulich, Jakub Novák, Marko Cetner, Lukáš Hriň, Ivan Štarke, Jakub Freibold a hrajúci kapitán Marek Novák.