Banskobystrickí tenisti bojovali proti trom súperom a nakoniec si udržali možnosť štartovať v extralige aj budúci rok.

V prvom kole ligy nastúpili Banskobystričania proti obhajcom titulu extraligy STU Bratislava . Napriek absencii Kližana a Gomboša prišli súperi v silnom zložení, kde figurovali hráči z NTC a so skúsenosťami ATP okruhu Horanský, Liška, Semian, Košec a Dobrý. Napriek prehre 1:4 podali naši hráči dobrý výkon, kde všetci hrali vyrovnané zápasy a jediný bod získal Jakub Novák.

V druhom kole sa tenisti TC Baseline stretli s hráčmi TK Kúpele Piešťany, ktorých po suverénnom výkone zdolali 6:1 , kde napriek nepriaznivému počasiu sa muselo hrať v hale Baseline Arena .

Neskôr nastúpili v zápase o piate miesto proti súperom z TK Draci Matúškovo. Banskobystričania prehrávali po dvojhrách 2:3, ale po bojovnom výkone obidvoch štvorhrách, ktoré sa rozhodli až v supertiebreaku, nakoniec zápas otočili vo svoj prospech a vyhrali 4:3. V prvom roku je to veľký úspech pre hráčov banskobystrických hráčov z TC Baseline. Týmto sme si zabezpečili aj budúcoročnú účasť .

Družstvo TC Baseline tvorili hráči: Tomáš Pavlovský , Jakub Novák, Ivan Hric, Adam Kulich, Michal Marko, Vlado Kurek, Jakub Freibold, hrajúci kapitán Marek Novák.

„Niekoľko rokov po sebe sme sa v prvej lige umiestnili na druhom mieste a už sme si mysleli, že nám extraliga nie je súdená. Až minulý rok sa nám podarilo smolu prelomiť. Našim cieľom bolo udržať extraligu i na budúci rok a to sa nám aj podarilo. Som veľmi hrdý na toto družstvo, ktoré dalo do hry úplne všetko a hralo opravdu skvelo,“ povedal šéftréner a kapitán mužstva Marek Novák.

„Dokázali sme, že nie len v detských a mládežníckych kategóriách, ale i v mužskej patríme k slovenskej špičke. Chlapci hrali opravdu parádne, dali do toho srdce. Pevne dúfam, že tento úspech konečne ocení i vedenie mesta Banská Bystrica v rámci oceňovania športovcov a kolektívov roka,“ zhodnotil Martin Labaš, podpredseda klubu TC Baseline Banská Bystrica.