V športovej hale BASELINE v Banskej Bystrici sa v sobotu 6. apríla uskutočnil záverečný turnaj série BABOLAT TOUR – MASTERS v tenise. Podujatia sa zúčastnilo 16 najlepších hráčov, ktorí sa kvalifikovali po 3. predchádzajúcich kolách.

Úvod turnaja zaobstarala hlavná rozhodkyňa podujatia pani Barbora Syč – Kriváňová, ktorá zoznámila hráčov a ich rodičov s herným systémom a s priebehom turnajového dňa. Hráči boli rozdelení do štyroch skupín, kde postupne odohrali zápasy každý s každým. Do hlavného vyraďovacieho pavúka postúpili prví dvaja z každej skupiny. Ostatný nepostupujúci odohrali ďalšie zápasy o konečné poradie.

Víťazom turnaja Masters a zároveň celého zimného podujatia BABOLAT TOUR 2019 sa stal domáci hráč Leon Sloboda, ktorý titul obhájil z minulého roka. Na druhom mieste sa umiestnil Martin Petrík z MŠK Poprad – Tatry, na treťom potom Jozef Karas z klubu Šport park Lúčky.
Okrem troch hráčov z domáceho klubu TC BASELINE Banská Bystrica (Samuel Takáč, Dávid Ondráši a Leon Sloboda) sa turnaja zúčastnili a rozhodne svojimi výkonmi nesklamali aj štyria hráči z TK Banská Bystrica (Boris Valuh, Nikola Farkašová, Marcus Kollár a Filip Urbánoš).

Premiérová letná časť BABOLAT TOUR začína úvodným turnajom 18. mája na antukových kurtoch športového areálu BASELINE.