foto_cucoriedkovyden3Milovníci čučoriedok si v sobotu 9. augusta v Telgárte prišli na svoje. Obec pod Kráľovou hoľou usporiadala čučoriedkový deň, ktorého súčasťou bola aj súťaž o najlepší čučoriedkový dezert.

Čučoriedky, kam sa pozrieš. Tak to vyzeralo v sobotu v Telgárte, kde trinásť tímov súperilo v súťaži o najlepší čučoriedkový dezert a produkt. Pieklo sa priamo pod holým nebom. „Počasie nám vyšlo, takže aj atmosféra bola výborná,“ komentoval deň jeden z organizátorov Ondrej Lunter.

Na miesto sa zišli turisti nielen z celého Slovenska, ale prišli aj zahraniční hostia. „Moja kamarátka je z Londýna a miluje čučoriedky, vyrazili sme spolu preto na túto akciu ochutnať pár dobrôt,“ zverila sa návštevníčka z Levoče. Aj samotná súťaž bola medzinárodná, súťaže sa zúčastnila rodáčka z Telgártu, ktorá dlhodobo žije v Nemecku, kde prevádzkuje penzión. Práve jej nepečený dezert porote chutil najviac. Ďalej bodovali čučoriedkový likér, alebo napríklad syr s čučoriedkami a medom.

Čučoriedkový deň sa tento rok konal už druhýkrát a organizátori sľubujú aj ďalšie ročníky. „Prišlo asi dvakrát viac ľudí ako vlani, takže je vidieť, že je o podobné akcie v dedinách záujem. Veľmi sa z toho tešíme a už vymýšľame, čím budúci rok súťaž vylepšiť, “ uviedla za organizátorov Anna Hríbiková z Penziónu u Hanky​​.

Motiváciou organizátorov bolo aj podporiť domov sociálnych služieb, ktorý sa v blízkosti Telgártu nachádza. Výťažok zo súťaže pôjde na dobročinné účely. Tento rok medzi sebou návštevníci vyzbierali približne 400 euro.