Vyšetrovateľ v Banskej Bystrici  začal  trestné  stíhanie  vo veci zločinu krádeže. Doposiaľ nestotožnený  páchateľ  sa v utorok (31.1.) v čase od 13.00 do 13.15 hodiny  vlámal do   osobného motorového  vozidla  Škoda Octavia.

hobojnastroj
Zlodej neváhal vziať aj cenný hudobný nástroj.

To bolo  zaparkované  na  parkovisku  obchodného  domu  na  Zvolenskej ceste v Banskej Bystrici. Zo zadného  sedadla  ukradol notebookovú čiernu látkovú tašku, v ktorej bol uložený  hudobný nástroj hoboj značky Marigaux, vyrobený z ebenového dreva  s postriebrenou  oceľovou   klapkovou mechanikou. Bol uložený   v drevenom   kufríku   potiahnutom  z vonkajšej   strany  čiernou kožou  a z  vnútornej  časti   červeným   zamatom. Príslušenstvo hudobného  nástroja  bolo uložené  v notebookovej taške voľne, alebo v drevených  škatuľkách. Krádežou hudobného  nástroja   a kufríka na hoboj, vznikla škoda pre Štátnu operu v Banskej Bystrici, predbežne odhadnutá na 8-tisíc eur. Škoda krádežou  príslušenstva  k hudobnému nástroju vznikla majiteľovi z Banskej Bystrice a je odhadnutá na 410 eur. Po páchateľovi pátrame, za tento zločin hrozí trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov.

Na priloženej ilustračnej fotke je ukradnutý hudobný nástroj. Ak by niekto ponúkal na predaj takýto hudobný nástroj, alebo sa ho páchateľ pokúsi predať v záložni, nie je vylúčené, že ide práve o tento hudobný nástroj, ktorý pochádza z trestnej činnosti. “Preto žiadame občanov, aby v takomto prípade kontaktovali políciu na t. č. 158,” dodáva krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.