Tantrické masáže sa stali fenoménom, o ktorom sa v poslednej dobe hovorí čoraz častejšie. Tento netradičný erotický zážitok si dnes práve preto môžete dopriať už i v menších mestách či v ich okolí. Výnimkou nie sú ani tantra masáže v Banskej Bystrici.

Slovo tantra však v ľuďoch neraz evokuje nedôveru. V nasledujúcich riadkoch sa vás pokúsime presvedčiť, že sa naozaj nie je čoho báť. Práve naopak, masáž nabitá sexuálnou energiou určite stojí za vyskúšanie.

Odkiaľ sa vzali tantrické masáže

Tantrizmus alebo tantra je pôvodne jeden z hlavných prúdov hinduizmu. Táto filozofia hovorí, že akýkoľvek duševný stav človeka predstavuje symbol božskej skutočnosti, pričom  existujú desiatky rôznych tantier, napríklad so zameraním na magické vzťahy vo vesmíre, jogu či mantry.

Tantra, pod ktorú spadá tantrický sex aj masáže, sa na tento akt pozerá ako na spojenie muža so ženou, pri ktorom sa rodí energia a svetlo. Tým sa obaja zúčastnení priblížia k bohovi Šakti a Šivovi. I keď to znie veľmi vznešene až nadpozemsky, tantrické masáže v skutočnosti neopomínajú sexualitu, nahotu, intimitu a erotiku.

Autentická tantra v modernom šate

Do západného sveta sa tantra masáže dostali až v 18. storočí a svoj veľký come back zažili v priebehu 60. až 70. rokov 20. stor. Je logické, že na rozdiel od autentickej masáže, pri ktorej je dôraz kladený najmä na dychové techniky, rôzne aromatické afrodiziaká, priam hypnotizujúcu hudbu a riadený očný kontakt, išlo o trochu modernejší prístup k sexualite, s ktorým sa v erotických masážnych salónoch stretnete aj dnes.

Dnešné tantrické masáže sú zamerané o čosi viac práve na sexualitu ako takú. Dve nahé telá, zmyselné vône, prítmie, tie najpokrokovejšie masážne pomôcky ako pštrosie pierka či kožušinové rukavičky a neraz i sexy erotická bielizeň, to asi len ťažko zakamuflujeme za duchovno. Na druhej strane sa nedá povedať, že takéto masírovanie má tiež akýsi hlbší význam a duchovný podtext.

Pri tantrickej masáži za žiadnych okolností nedochádza k pohlavnému styku, teda prepojeniu dvoch tiel v pravom slova zmysle. Hovoríme skutočne „iba“ o dotykoch a metaforickom spojení, i keď sa nedá poprieť, že sa mnohé z nich centralizuje v intímnych partiách. Behá vám teraz po rozume otázka, či sa môžete pri tantra masáži dotknúť masérky aj vy ? Áno, môžete, avšak vždy iba v súlade s dohodnutými pravidlami.

Čo čakať od tantra masáže

Fyzický akt dotyku, metafyzické spojenie dvoch tiel, vzájomné odovzdávanie energie. Čo presne ukrývajú tieto vznešené synonymá k tantrickej masáži? Jej podstata a priebeh sa v zásade nelíšia, počítajte však s tým, že každá masérka má svoj individuálny štýl a dôležitú úlohu zohrávajú aj vaše osobné požiadavky.

Práve preto by ste mali s každou serióznou masérkou, ktorú ste navštívili po prvýkrát, pred samotným masírovaním absolvovať aspoň krátku konzultáciu. Pri tej ona pochopí, čo chcete vy a vy budete mať jasno v tom, čo presne ponúka ona. Neoddeliteľnou súčasťou každej tantrickej masáže je veľmi príjemné prostredie v podobe tlmeného svetla, relaxačnej tantrickej hudby, prírodných sviečok, difuzérov alebo plynových horákov a pohodlného masážneho stola, postele, či futonu položenom na zemi.

Pred štartom by ste sa mali okúpať priamo v masážnom salóne. Neurazte sa, ide iba o hygienické zásady, na ktorých by ste mali trvať aj vy. Mnohé masérky ponúkajú aj extra službu v podobe spoločného kúpeľa, ktorý je spojený s nežným maznaním.

Pri samotnej masáži budete už od začiatku nahí, no prikrytý plachtou alebo Sarong šatkou, od ktorej vás pomaličky a zmyselne odbremení vaša masérka. Alfou a omegou sú kvalitné oleje, teplé masážne sviečky alebo veľmi populárny NURU gél, ktorý sa využíva pri skutočne zmyslenej tantra NURU massage.

Masérka by sa mala najprv venovať takzvaným uzemňovacím dotykom, ktoré sú vykonávané rukami. Ide o napínanie svalov a tupý tlak, ktorý prebudí váš obehový systém. Druhým krokom je šírenie energie, pri ktorom pred masérkou ležíte na bruchu tak, ako vás stvorila príroda sama. Pripravte sa na rozotieranie oleja a masáž pliec, chrbta, niekedy i zadku a zadnej strany nôh. Energizácia prebieha vždy od hora smerom dole, aby masérka aktivizovala vašu Kundalini energiu.

Teraz začína ísť do tuhého, pretože na vás čaká erotické prebudenie, pri ktorom masérka nevyužíva už iba ruky, ale i iné časti svojho tela, pričom rytmicky hladí každý centimeter toho vášho a imituje sexuálne pohyby. V tejto fáze sa otočíte na chrbát a nadviažete očný kontakt, ktorý je súčasťou duchovnej stránky masáže. Pred povestným uvoľnením energie zažijete masáž lingamu (penisu) alebo masáž Yoni (vagíny), ktorá sa zvykne nazývať aj ako happy ending massage.

Nakoniec sa môžete tešiť na spomínané uvoľnenie energie v podobe celotelového orgazmu. Jeho dosiahnutie si však vyžaduje trochu praxe, preto sa netrápte, ak sa vám to nepodarí na prvýkrát. Po vyvrcholení je nutná aj fáza schladenia, pri ktorej sa budete navzájom nežne  maznať a upokojovať.

Prečo vyskúšať tantra masáže v Banskej Bystrici

Tieto netradičné masáže, a to nielen tie v Banskej Bystrici, ale i inde na Slovensku či v iných krajinách, nepochybne stoja za vyskúšanie. Namiesto bezduchého prehovárania vám radšej prezradíme, čo všetko dokáže tantra masáž.

  • Navodí emocionálnu rovnováhu
  • Uvoľní nahromadenú sexuálnu energiumentálne napätie
  • Harmonizuje organizmus
  • Podporuje imunitu
  • Odstraňuje bolesti (vrátane chronických migrén)
  • Lieči erektilnú dysfunkciu – predčasná ejakulácia, slabá alebo krátka erekcia
  • Dodáva sebadôveru
  • Oživí váš osobný sexuálny život