Divadlo Štúdio tanca už zajtra pokračuje sériou svojich predstavení. V rámci projektu 2 v 1 tak môžu milovníci tancu sledovať vystúpenie Tak dávno som Ti nenapísala a zároveň počúvať tóny kapely Comp&neros.

foto: Divadlo Štúdio tanca

Predstavenie Tak dávno som Ti nenapísala je jednou z najúspešnejších tanečných inscenácií Divadla Štúdio tanca v choreografii Zuzany Hájkovej. Na jej základe bol vo februári 2003 natočený tanečný film v koprodukcii s Protos Production a STV v réžii Andrei Horečnej. Inscenácia je odrazom štyroch období v živote ženy, ktorými nežnejšie pohlavie počas svojho života prechádza – od objavenia seba samej, prvých kontaktov s láskou a partnerom, cez obdobie starania sa o domácnosť, až po dozrievanie a uchovávanie si spomienok. Autorka, Zuzana Hájková, využila v tejto inscenácii aj prvky bežného života – stoly, vysávač, fľaše na zaváranie, žehličku a iné.

Hudba skomponovaná Antonom Popovičom je nesmierne sugestívna, zasahujúca vnútro každého diváka. V roku 2001 bola nominovaná v kategórii o najlepšiu scénickú hudbu na DIVADELNÉ DOSKY 2001 (celkovo sa v bodovaní umiestnila na druhom mieste).

Viac o predstavení nájdete na stránkach Divadla Štúdio tanca. V rámci večera zároveň vystúpi kapela Comp&neros, ktorá sa postará o hudobné doplnenie tohto kultúrneho zážitku. Informácie o vstupnom nájdete v našom kalendári podujatí.