V piatok večer sa v Klube 77 predstaví slovenská kapela Swan Bride so svojimi hosťami z Talianska a Nemecka.

DSC06542Tri kapely, tri krajiny a jedno spoločné turné je výsledok iniciatívy fanúšika Swan Bride z Adamovských Kochanoviec, podpory nemeckej agentúry Pink Pop e.V. a miest Prievidze a Ibbenbueren. V rámci projektu s názvom „Band Exchange“ je žilinská kapela hostiteľom zahraničných interpretov T.A.B. (IT) a The Drongos (GER) v štyroch slovenských mestách, pričom neskôr turné pokračuje v Nemecku a Taliansku. Prianím organizátorov je uskutočniť takúto „výmenu“ pravidelne každý rok, aby kapely mohli zažiť atmosféru zahraničných klubov.

Významnú úlohu zohráva nezávislá organizácia Pink Pop e.V. založená v roku 1985 pod záštitou Kultúrneho centra pre mládež. Uvedomujúc si dôležitosť kultúrneho vzdelávania detí a mládeže kladie do popredia všetkých svojich aktivít podporu mladých umelcov a hudobníkov. K hlavným činnostiam patrí organizácia koncertov (zabezpečenie letákov, plagátov, tlačových správ, fotografií), poskytovanie kompletne zrekonštruovaných priestorov na skúšanie a v neposlednom rade aj pomoc pri nahrávaní, ktoré je zvyčajne veľmi drahou záležitosťou. Z tohto dôvodu majú kapely možnosť stráviť v nahrávacom štúdiu skúšobný deň určený na experimentovanie a oboznámenie sa s technikami nahrávania a mixovaním.

Viac informácií o Pink Pop e.V. sa dočítate tu http://www.pinkpop.de.

Talianska kapela T.A.B. (Terapia Al Bisogno), pochádzajúca z mesta Bergamo, označuje svoju hudbu ako psychedelic rock. Pred pár dňami dokončila svoj druhý album, ktorý predstaví na slovenskom turné.

http://www.myspace.com/terapialbisogno

http://www.youtube.com/watch?v=AP_BBpSbOjQ)

Veľmi mladá formácia z nemeckého Ibbenbueren tvorí funk-alternative-punk-rock. Na slovenských koncertoch zaznejú skladby najmä z ich debutového EP s názvom ´Grove´, ktoré vydali minulý rok.
http://thedrongos.bandcamp.com/