Špička drum´n´bassu nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Jeden z popredných slovenských DJ-ov, B-Complex, odohrá svoj skvelý program 24. apríla v banskobystrickom Urban Spote.

bcx_8B-Complex je drum&bassový projekt Maťa Lenického z Bratislavy. Momentálne je zrejme našim najúspešnejším interprétm za hranicami Slovenska. Vypredal koncerty na Novom Zélande, Holandsku, Belgicku, Austrálii, Anglicku či Los Angeles. Za raketový štart vďačí svojmu veľkému hitu Beautiful Lies, ktoré vyšlo na vydavateľstve Hospital Records. Na Youtube si ho stihlo od vydania pozrieť vyše 10 miliónov ľudí. Nadviazal naň singlom VIP verzie tejto skladby a Little Oranges na B-strane platne s jeho skladbami vyšli na vydavateľstvách Spearhead (UK) , Santorin (DE), Dysfunktional Audio (USA). V súčasnosti Maťo pracuje na autorskom albume a cez víkendy baví ľudí na svojich vystúpeniach.

Taktiež sa predstaví aj prievidzská scéna na čele s Kutlo-mShirty-m. V roku 2011 sa pozvoľna dopracoval k DJingu, čo ho začiatkom roku 2012 nutkavo priviedlo k nesmelej produkcii vlastnej hudby. V roku 2013 jeho kariéra začala naberať na obrátkach a ako producent a DJ sa dostáva do povedomia dnb komunity. V lete 2013 si už ako člen zoskupenia Sunny Promotion zahral na 2. stagei letného eventu Trident Free Open Air, o mesiac neskôr sa stáva víťazom 2. kola DJ súťaže SIGNAII_FM Mini BASS – New Generation 2013, vďaka čomu sa predstavuje vo vysielaní Rádia_FM. Neskôr ho medzi seba, ako člena rekrutuje prestížna Codered Crew a tým mu zaručuje hrania, po boku DJs Cenca&Dykmana, na ich prestížnych parties BASS. Za svoju krátku dobu pôsobenia na scéne si už zahral po boku takých mien ako Current Value, Mefjus, BTK, Rregula & Dementia a iných. Produkcia taktiež nešla bokom a dostáva sa na zahranične labele ako Ammunition (USA), Future Funk Music (BE), Modulate (IT) a iné. Do budúcnosti dostáva sľubnú podporu od popredných česko-slovenských DJs a producentov a taktiež od mien ako je InsideInfo,Mefjus,A-Cray alebo Jade.

[youtube mXrX2PIDwKE 640 390]

Doprovod im budú robiť Ear Drum Kru Sound System, ktorí stihli za 17 rokov existencie vyprodukovať množstvo albumov, singlov, EP a remixov, medzi iným, majú na konte prvý slovenský drum&bassový vinyl (Steps EP). Ich tvorba je veľmi pestrá, dub, electro, drum&bass, breakbeat, dubstep, trip-hop, punk, nu-rave. Ďalším DJ-om bude banskobystrický drum&bassový DJ Screamaker, hrajúci už od svojich štrnástich rokov. Zameriava sa hlavne na D’n’B, v poslednom čase však pričuchol aj hip hopu.

Taktiež sa predstaví aj prievidzská scéna na čele s DJ SicksoundShirtym. Sicksound je členom Codered crew, hráva hlavne tvrdšie neuro a hard D´n´B. Shirty je neoficiálny člen Codered crew, ale spolupracuje aj s LiR crew a Trident crew.

Predpredaj

Prvých 100ks – 5€
Ďalších 100ks – 6€
Na mieste – 7€

Lístky si môžete zakúpiť cez online predpredaj, alebo si po lístky môžete zájsť do banskobystrickej Záhrady či do klubu Teatro Mefisto.

[youtube YdQhxztj8Cc 640 390]