Predposledný júlový víkend bude naše mesto hostiť aj svetový pohár v behu na kolieskových lyžiach Rollerskiworld cup. Podujatie organizované Slovenskou lyžiarskou asociáciou v spolupráci s Medzinárodnou lyžiarskou asociáciou FIS sa uskutoční na Slovensku po prvý raz.

V dňoch od 23. do 25. júla 2021 sa v Banskej Bystrici predstaví svetová elita v tomto športe vo viacerých divácky atraktívnych disciplínach.

Preteky patria k sérii podujatí na celom svete a predstavia sa na nich nielen špičkoví domáci pretekári, ale aj reprezentanti z Ruska, Švédska, Nórska, Talianska, Poľska, Česka či Nemecka. Zo slovenských pretekárov sú najväčšie očakávania kladené na Alenu Procházkovú, rodáčku z Banskej Bystrice, ktorá sa v minulých sezónach stala aj držiteľkou prvenstva a krištáľového glóbusu v sérii pretekov na kolieskových lyžiach.

V piatok, 23. júla o 14:00 hod. odštartuje podujatie na Námestí SNP šprintom na 200 metrov s vyraďovacím KO systémom. V sobotu sa program presunie do Radvane, kde budú štartovať súťažiaci v disciplínach na 12 a 18 kilometrov voľnou korčuliarskou technikou. Podujatie vyvrcholí v nedeľu, keď je na pláne súťaž v klasickej technike. Pretekári budú štartovať pred hotelom Dixon a je pre nich pripravená náročná, kopcovitá trať dlhá 10 kilometrov. Cieľ podujatia bude v obci Kordíky pred obecným úradom,“ objasňujú organizátori.

Dopravné obmedzenia

V piatok, 23. júla popoludní je nutné počítať s obmedzeniami na Námestí SNP ako aj na Námestí Štefana Moysesa.

V sobotu od 13:15 hod. do 18:00 hod. bude uzatvorená Sládkovičova ulica od odbočky na Tesco, Námestie Ľudovíta Štúra až po veľký kruhový objazd pri Europa SC, kde sa budú pretekári otáčať. Na veľkom kruhovom objazde bude prejazdný len jeden pruh v smere z Huštáku na Švermovu ulicu. Dopravne nedostupná bude Kalinčiakova ulica. V danom čase bude aj úplná výluka trolejbusovej dopravy, niektoré spoje MHD pôjdu obchádzkovými trasami.

V nedeľu, 25. júla, v čase od 9:15 do 10:15 hod. je potrebné počítať s obmedzeniami na trase od hotela Dixon po obec Kordíky. Po odštartovaní poslednej kategórie sa budú dotknuté komunikácie postupne uvoľňovať.

Všetky informácie a aktuality k podujatiu nájdete tiež na stránke www.rollerski.sk.