V sobotu 24. októbra sa v Urban Spote odohrá ďalší z výrazných koncertov tohtoročnej bohatej koncertnej jesene v Banskej Bystrici. V rámci spoločného turné po slovenských aj českých mestách sa v klube predstavia Korben Dallas spolu so skvelou českou alternatívou Zrní.

Dve spriatelené kapely už v minulosti odohrali niekoľko spoločných šnúr v oboch republikách, v Banskej Bystrici sa však v tejto kombinácii predstavia po prvýkrát.

Korben Dallas spájajú s Banskou Bystricou viaceré zaujímavosti. Tretí album skupiny, ktorý vyšiel minulý rok vo vydavateľstve Slnko Records, kapela pomenovala práve po metropole stredného Slovenska. Na obale CD Banská Bystrica je fotografia Múzea SNP od holandskej fotografky žijúcej na Slovensku Illah van Oijen, ktorá je aj autorkou ďalších fotografií z mesta v booklete albumu.

Korben Dallas promo fotoOkrem toho, bubeník Korben Dallas Ozo Guttler je bystrickým rodákom. “Je pre mňa malý sviatok vždy, keď hráme v Bystrici,” hovorí. “Sviatkom je aj to, keď Bystricou len prechádzame. Chlapi vtedy počúvajú moje achkanie a rozplývanie sa a už vedia, že Urpín je otec všetkých kopcov, že najkrajší vjazd do mesta je od Zvolena a veľa dalších bystrických múdrostí. Banskú Bystricu si Juro s Lukášom obľúbili, dvakrát sme hrali v Záhrade a vždy bolo počas koncertu aj po ňom super. Teším sa, ako Bystricu ukážem chlapcom zo Zrní. Najkrajšie slovenské mesto uvidia prvý raz,” dodáva Guttler.

Vyhrajte dva lístky na tento koncert

Stačí, ak odpoviete na súťažnú otázku, ktorá znie: Ktorý člen kapely Korben Dallas, pochádza z Banskej Bystrice?

 

Súťaž je ukončená. Výhercom dvoch voľných vstupeniek sa stáva Matej Košovský.