Leonardo DiCaprio  ako zhýralý obchodník, ale aj ďalšie novinky svetovej kinematografie pribudli vo štvrtok v ponuke banskobystrického multikina Cinemax. S portálom BBonline.sk môžete hrať o voľné lístky na ľubovoľné premietanie.

vlk_z_wall_streetVLK Z WALL STREET

Cez deň zarábal tisíce dolárov za minútu. Noci prežíval tak rýchlo a naplno, ako len mohol – na drogách a sexe. Fascinujúci životný príbeh finančníka Jordana Belforta – brilantná, zábavná autobiografia o chamtivosti, moci a výstrednostiach, ktoré si nikto nevie predstaviť.

Film Martina Scorseseho zabodoval na Zlatých glóbusoch a aktuálne získal aj nominácie v hlavných kategóriách Oscarov.

NA ŽIVOT A NA SMRŤ

Elitná jednotka Navy SEALs mala v roku 2005 uprostred nepriateľského územia zajať či zlikvidovať čelného predstaviteľa al-Kaidy. Štvorčlenná skupina tých najlepších vojakov bola však prezradená a v neľútostnom boji čelila drvivej prevahe. Mala to byť slávna vojenská operácia, nakoniec ju však prežil len jediný človek. A práve podľa jeho spomienok bol natočený film Na život a na smrť. Rovnako ako v úvodnej sekvencii Zachráňte vojaka Ryana alebo Čierny jastrab zostrelený, aj v prípade Na život a na smrť režisér Peter Berg znova posúva sfilmovanie vojnovej akcie k zážitku, ktorý svojou nemilosrdnou autentickosťou, brutalitou a intenzitou vyráža dych.

na_zivot_a_na_smrtČlenovia amerických zvláštnych jednotiek Navy SEALs sú najlepší vojaci na svete: fyzicky zdatní a psychicky odolní takmer za hranice ľudských možností; najlepšie vycvičení, vybavení dokonalou schopnosťou prežiť kdekoľvek. V noci z 27. na 28. júna 2005 vrtuľník vysadil štyroch členov elitnej jednotky v afgánskych horách. Cieľom operácie Red Wings je na neďalekej základni Talibancov zneškodniť jedného z ich pohlavárov, blízkého priateľa Usámu bin Ládina. Hneď na začiatku však riešia problém, ktorý nečakali. Narazia na miestneho pastiera, ešte chlapca, a vojaci odrazu stoja pred morálnou dilemou: majú dieťa zabiť alebo ho pustiť a riskovať prezradenie? Rozhodnú sa pre druhú možnosť. Chyba. V krátkej chvíli čelia obrovskej presile po zuby ozbrojených Talibancov a nasleduje krvavá bitka na život a na smrť.

zlodejka_knihZLODEJKA KNÍH

Podmanivý príbeh Liesel Memingerovej začíná na počiatku svetovej vojny, kedy je odovzdaná do pestúnskej rodiny. Čoskoro sa Liesel zbližuje nielen so svojou novou rodinou, ale aj mladým Židom Maxom, ktorého rodina ukrýva v pivnici svojho domu. Obdobie plné utrpenia spoločne prekonávajú pomocou kníh, ktoré Liesel kradne v dome miestnych zbohatlíkov.

DETSKÉ KINO – CHROBÁČIKOVIA: ÚDOLIE STRATENÝCH MRAVČEKOV

LOGO_DK(Víkend 18.1. – 19.1.2014 o 14:40)

V roku 2006 sa na televízne obrazovky a DVD dostal francúzsky seriál Minuscule, ktorý sa stal okamžitým hitom medzi najmenšími. Originálne a zábavné príbehy zo sveta hmyzu poznajú deti i dospelí takmer na celom svete. Pre veľký úspech televíznej série sa tvorcovia rozhodli preniesť tento jedinečný mikrokozmos plný farieb a fantázie aj na filmové plátna.

Na malebnej lesnej čistinke sa jedného dňa rozpúta nepriateľstvo medzi kolóniami čiernych a červených mravcov. Príčinou sporu sú zvyšky jedla z pikniku, ktoré tam zanechal mladý pár. Odrazu sa uprostred znepriatelených strán objaví odvážna lienka. Skamaráti sa s čiernym mravčekom Mandiblom a pomôže mu zachrániť mravenisko pred inváziou červených bojovníkov na čele s hrozivým Butorom.Vydajte sa na cestu plnú dobrodružstva, priateľstva a fantázie do sveta tých najmenších… chrobáčikov.

ARTMAX – KOMORNÍK

CNMX_ARTMAX_logo(Utorok 21.1.2014 o 20:20)

Počas tohto obdobia v Bielom dome bol pri tom, keď sa tvorili dejiny USA, od vojny vo Vietname a hnutia za občianske práva až po atentát na Martina Luthera Kinga a Johna F. Kennedyho. Okrem toho, že zastával práva afroamerických zamestnancov Bieleho domu, bojuje celé roky svoj súkromný boj i na rodinnom fronte: musí znovu nájsť cestu k odcudzenej manželke i k svojmu synovi, ktorý odmieta otcovu „pracovnú“ profesiu.

PREDPREMIÉRA DĚDICTVÍ ANEB KU*VASENEŘÍKA

dedictvi_predpremiera_A4_CINEMAX(5. februára o 18:30)

Fanúšikovia kvalitných českých komédií sa majú na čo tešiť. CINEMAX pripravil skutočnú lahôdku medzi českými komédiami. Voľné pokračovanie kultovej komédie Dědictvi aneb Ku*vahošigutentág s rovnako originálnym názvom Dědictví aneb Kur*vaseneříka. Iba v sieti multikín CINEMAX si ju budete môcť pozrieť v predpremiére už 5. februára 2013 o 18:30.

Generácie priaznivcov kultového Moraváka Bohumila Stejskala sa konečne dočkali. Po 20 rokoch sa na filmové plátno vracia najsvojráznejšia postava československej kinematografie posledných desaťročí: Bohumil Stejskal.

Lístky si môžete zakúpiť už dnes…

Okrem toho v multikine Cinemax: Ľadové kráľovstvo 2D aj 3D, Chrobáčikovia: Údolie stratených mravčekov, Frajeri vo Vegas, 47 Roninov 3D, Hobit: Smaugova pustatina 2D aj 3D ČD, Paranormal Activity: Prekliati, Niko 2, Nymfomanka, Vtáčí úlet 2D a Nežné vlny.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese www.cine-max.sk.

Hrajte o voľné lístky do kina!

Multikino CINEMAX Banská Bystrica vám v spolupráci s portálom BBonline.sk prináša pravidelne súťaž o voľné lístky na ľubovoľné predstavenia v banskobystrickom multikine. Hrajte o dve voľné vstupenky na ľubovoľný 2D alebo 3D film. Ak chcete byť zaradení do žrebovania, stačí do stredy 22. januára 14.00 h odpovedať na našu súťažnú otázku, ktorá znie: Leonardo DiCaprio má šancu za svoju rolu vo filme Vlk z Wall Street získať sošku Oscara. Získal už toto ocenenie v minulosti?

Súťaž je ukončená. Výherkyňou sa stala Jana Tichá.