Banskobystrické multikino CINEMAX pripravuje v polovici týždňa hneď dve zaujímavé premiéry so špeciálnym nábojom. Premiéra filmu Miláčik sa bude niesť v duchu už známej Babskej jazdy spojenej so súťažami, darčekmi i prekvapeniami. Len minútu po polnoci, teda už vo štvrtok ráno, si môžete vychutnať v CINEMAXE špeciálnu premiéru filmu Hry o život.

Babská jazda s filmom MILÁČIK

V stredu 21. marca sa môžu dámy opäť vydať do kina na babskú jazdu. Pre všetky bude pripravený welcome drink, darček, ale aj tombola a ďalšie prekvapenia.

Paríž, druhá polovica 19. storočia, Francúzskom zmietajú politické aj hospodárske machinácie. Špekulujúci bankári a makléri môžu ľahko nadobudnúť veľký majetok. Do tohto prostredia sa z vojenskej služby v severnej Afrike vracia pohľadný mladík Georges Duroy (Robert Pattinson). Naňho tu ale čaká iba chudobná existencia na parížskom predmestí. Tento osud ho nijako neuspokojuje, preto s pomocou priateľov a známych a s využitím vlastnej šikovnosti hľadá cestu nahor po spoločenskom rebríčku. Kariéru začína ako pomocný zamestnanec v Parížskych novinách. Čoskoro sa mu naskytne obrovská príležitosť, keď mu jeho starý známy ponúkne prácu politického redaktora pre významný parížsky politický plátok.

Vďaka tomu sa Duroy, ktorému neskôr žiadna z parížskych dám nepovie inak ako Miláčik, dostáva na výslnie parížskej smotánky. Začnú sa okolo neho točiť tri vplyvné ženy. Clotilde de Marelle (Christina Ricci), ktorá sa stane jeho oddanou milenkou, ho uvedie do vyššej spoločnosti. To ale Miláčikovi nestačí a naviaže milenecký vzťah s Madeleine Forestier (Uma Thurman), ktorá spočiatku nie veľmi talentovanému Duroyovi pomáha aj s písaním prvých článkov do novín. Do spleti jeho intríg sa postupom času zamotá aj postaršia manželka jeho riaditeľa (Kristin Scott Thomas).

Snímka Miláčik je novou adaptáciou knihy svetoznámeho románopisca Guy de Maupassanta. Jej téma a prostredie je tak trocha odrazom Maupassantovej vlastnej novinárskej kariéry, buržoázneho Paríža a zhýralého života, kde vášeň a skúsenosti zvíťazia nad krehkosťou a nevinnosťou. Milostná dráma v parížskych reáliách spolu s vynikajúcim hereckým obsadením, kde predovšetkým Robert Pattinson podáva neočakávaný výkon, je zárukou vynikajúceho filmu. Film Miláčik bol uvedený aj na tohtoročnom festivale Berlinale.

[youtube 6UWCSDPdBLc 590 340]

Hry o život

V stredu si prídu na svoje aj páni, lepšie povedané už vo štvrtok, pretože presne minútu po polnoci sa začne exkluzívna premiéra akčnej sci-fi drámy Hry o život.

V temnej, hoci nie príliš vzdialenej budúcnosti, sa na troskách Severnej Ameriky rozkladá krajina Panem s hlavným Sídlom a dvanástimi obvodmi. Každý rok sa tu konajú HRY O ŽIVOT, ktorých sa zúčastňujú mladí ľudia vylosovaní v lotérii – 1 chlapec a 1 dievča z každého obvodu. Táto televízna reality show, vysielaná po celej krajine, predstavuje zvrátenú zábavu pre obyvateľov a najmä slúži ako demonštrácia krutej nadvlády Sídla nad obvodmi. Dvadsaťštyri účastníkov je nútených likvidovať súperov v snahe zachrániť si vlastný život a všetci občania sú povinní to sledovať. Šestnásťročná Katniss chce zachrániť svoju malú sestru, ktorá bola vylosovaná a ponúkne svoju účasť dobrovoľne. Môže uspieť v súboji so silnejšími protivníkmi, ktorých na toto trénovali celý život? Bude schopná zlikvidovať chlapca z jej obvodu, ktorý jej v minulosti pomohol?

[youtube LpWHkiq744k 590 340]

Vždy aktuálne informácie nájdete na facebook stránke banskobystrického Cinemax-u…

Hrajte o voľné lístky do multikina CINEMAX

Dva voľné lístky na ktorýkoľvek film podľa vlastného výberu môžu byť vďaka CINEMAXU a portálu BBonline.sk vaše, ak nám do nedele 25. marca 22.00 h napíšete mená aspoň dvoch hercov či herečiek, ktorí stvárnili hlavné úlohy vo filme Miláčik.

Súťaž je ukončená. Víťazom dvoch voľných lístkov sa stal Ľubor Havran.

(Lístky sú zasielané poštou, meno výhercu bude zverejnené po ukončení súťaže na tejto stránke.)