Cinemax nové logoBanskobystrické multikino Cinemax prináša filmovým fanúšikom opäť ďalšie filmové novinky. Od štvrtka 1. decembra tak môžete vzhliadnuť filmy akými sú animák Viana -Legenda o oceáne, horor Underworld: Krvavé vojny alebo vianočnú čiernu komédiu s Billym Bobom Thortonom – Santa je úchyl!

VAIANA – LEGENDA O OCEÁNE

vaianaPo stáročia sa dávni moreplavci vydávali na dobrodružné cesty po nekonečnom Tichom oceáne a objavovali ostrovy Oceánie. Potom však ich plavby na tisíc rokov ustali. A dodnes nikto nevie prečo… Ďalší strhujúci animovaný príbeh z Disney štúdií o odvážnom dievčati, ktoré sa rozhodne zachrániť svoj ľud a tak sa vydáva na nebezpečnú plavbu naprieč otvoreným oceánom. Počas svojej cesty stretáva kedysi mocného poloboha Mauiho, ktorý jej pomáha stať sa skúsenou moreplavkyňou. Spoločne sa plavia, zažívajú nebezpečné dobrodružstvá, stretávaju obrovské monštrá a príšery, ktorým uniknú  len o vlások. A Vaiana počas cesty plní dôležitú úlohu svojich dávnych predkov a objaví niečo, čo vždy hľadala – samú seba.

UNDERWORLD: KRVAVÉ VOJNY

Už po piatykrát si Kate Beckinsale oblečie kostým Selene a v pokračovaní filmovej série Underworld s podtitulom Krvavé vojny sa pokúsi zastaviť odveký boj medzi Lykanmi a Upírmi.

SANTA JE ÚCHYL!

santaPokračovanie divácky úspešnej, vianočnej nekorektnej komédie. Billy Bob Thornton sa predstavuje v jednej zo svojich najlepších filmových úloh. Odpudivo neodolateľný zlodej Willie je stále alkoholik, stále sukničkár a už zase na dne. Znovu si teda oblečie kostým Santu  a neochotne spojí sily s bývalým parťákom Markusom, aby na Vianoce vykradli centrálu jednej skorumpovanej chicagskej charity. Po viac ako jedenástich rokoch vzniklo pokračovanie Santu, ktorý je všetko, len nie ľudomil. Réžie sa ujal Mark Waters, ktorý je podpísaný pod snímkami Mean Girls (Medzi nami dievčatami).

DETSKÉ KINO – TROLLOVIA 2D

(Víkend 3.12. – 4.12.2016 o 14.10 hod,)

Nový animovaný film od štúdia Dream Works a tvorcov Shreka! Obľúbené postavičky trollov prvýkrát ožijú celovečernom filme.

ARTMAX FILM – RICHARD MULLER: NESPOZNANÝ

artmax Filmy-page-001(Víkend 3.12. – 4.12.2016 o 13.00 hod,)

Už 25 rokov patrí Richard Müller k najvýraznejším osobnostiam hudobnej brandže na Slovensku. Zažil dramatický vzostup i pád, po ktorom vyhlásil, že s hudbou nadobro končí. Opätovne sa však vrátil na scénu. Nespoznaný je nový dokumentárny film režiséra Mira Rema, vďaka ktorému sa mu splnil dlhoročný sen vytvoriť film o Richardovi Müllerovi. Nakrúcal ho tri roky a pokúsil sa vyskladať mnohovrstevný portrét svojho obľúbeného speváka, ktorého songy ovplyvnili celé generácie Slovákov a Čechov. Snímka zobrazuje nielen lesk reflektorov, bulváru či okázalú tvár vystúpení, ale najmä tvrdú prácu, ktorá sa skrýva za úspechmi Richarda Müllera. Nekonečné cestovania, úsmevy pri rozhovoroch s cudzími ľuďmi, izolácia, stres aj únava – aj to je cena, ktorú musí Richard Müller platiť za to, že môže robiť prácu, ktorú ma rád – hudbu.

Film sa nakrúcal počas príprav a turné Richarda Müllera s kapelou Fragile v rokoch 2013 – 2016 a vďaka osobným filmovým archívom speváka sa dokument vracia zo súčasnosti späť do minulosti. Vytvára tak intímny rez do života tejto legendy a pomáha divákovi pochopiť jednotlivosti v kontexte celého života Richarda Müllera. Revolučnosť 90-tych rokov tak prudko kontrastuje s mentálnou únavou spoločnosti dnes. Snímka preto nie je iba obrazom prerodu Richarda Müllera, ale aj toho, ako sme sa za posledné desaťročia zmenili my – jeho publikum. Odvaha a úprimnosť, s akou Richard Müller a jeho tím k sebe vpustili filmový štáb, ktorý bez príkras a pátosu ukazujú každodennú bitku o zajtrajšok, je na slovenské pomery takmer bezprecedentná. Film sa tak stáva nielen pokusom o portrét tohto slávneho speváka, ale aj pokusom o portrét slovenského šoubiznisu. Richard Müller týmto filmom dokazuje, že vlastnosti ako úprimnosť a odvaha nie sú iba pózou umelca postaveného na piedestál populárnej hudby.

ARTMAX FILM – 24 TÝŽDŇOV

artmax Filmy-page-001(Utorok 6.12.2016 o 18.20 hod,)

Príbeh televíznej komičky Astrid, ktorá so svojím priateľom čaká dieťa s Downovým syndrómom a srdcovou vadou  a zvažuje, či si ho napriek vážnej  lekárskej prognóze ponechá, či nie. 24 týždňov  –  druhý hraný film režisérky Anny Zohry Berrached –  je príbehom televíznej komičky Astrid, ktorá so svojím empatickým priateľom čaká dieťa s Downovým syndrómom a  srdcovou vadou a zvažuje, či si ho napriek lekárskej vážnej prognóze ponechá.   Autorka  vo svojom emotívne vypätom filme zručne kombinuje bolestivý naturalizmus a jemný humor a prostredníctvom feministickej perspektívy vypovedá o človeku tvárou v tvár desivej morálnej dileme.

VIANOČNÁ PÁRTY V CINEMAX

Vianoce prichádzajú, treba sa na ne poriadne pripraviť. Zažite pravú vianočnú párty počas stredy 7. decembra. Jediný spôsob, ako uloviť významného klienta a zachrániť firemnú pobočku pred zavretím, je usporiadať veľkolepý vianočný večierok, na ktorý nikdy nezabudnete. Na ktorý nikdy nikto nezabudne.

BABSKÁ JAZDA S MANŽELOM

babska_manzelPríďte sa zabaviť na decembrovú Babskú jazdu s filmom Manžel na hodinu. Uvoľnená atmosféra, skvelé darčeky od partnerov a tombola sú samozrejmosťou. Manžel na hodinu je pokračovaním úspešnej českej komédie z roku 2014 Hodinový manžel. Sleduje ďalšie osudy štvorice hráčov vodného póla, ktorí začali pracovať ako hodinoví manželia – Milana, Honzu, Jakuba a Kryštofa. Milanov vzťah k doktorke Eliške sa sľubne vyvíja, a Milan ju požiada o ruku. Milan je však stále ženatý so Slovenkou Jankou, matkou Kryštofa, s ktorou sa pred rokmi zabudol rozviesť. A je tu ešte jeden problém – návrat štvorice k hraniu vodného póla sa vôbec nedarí. Zostali už len traja. Aby zachránili partiu a vytiahli kamaráta Jakuba z depresií, sa Kryštof rozhodne priviezť do bazéna akvabely a natrénovať s nimi vystúpenie. Všetci sa pustia do prípravy vystúpenia s názvom „Hodinový manžel“… Babská jazda sa uskutoční už v utorok 13. decembra.

ROGUE ONE: A STAR WARS STORY

Čas na vzburu prichádza už počas stredy 14. decembra. V období bojov sa skupina tých najnepravdepodobnejších hrdinov spojí, aby ukradli plán Hviezdy smrti. Tento kľúčový moment v Hviezdnych vojnách zmení obyčajných ľudí, ktorí sa rozhodli dosiahnuť neobyčajné veci a stanú sa súčasťou niečoho oveľa väčšieho.

PROGRAM KINA NA JEDEN KLIK – STIAHNITE SI CINEMAX DO MOBILU

Všetky potrebné informácie, akými sú program kina, špeciálne akcie, nákup vstupeniek online – priamo z mobilu teraz nájdete prostredníctvom jedného kliknutia.

Okrem toho v multikine Cinemax: Hacksaw Ridge: Zrodenie hrdinu, Prvý kontakt, Nočné zvieratá, Fantastické zvery a ich výskyt 2D aj 3D, IMT Smile a Lúčnica: Made in Slovakia, Trollovia 2D, Bociany 2D, Účtovník, Finále a Vtedy v raji.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese www.cine-max.sk.

Súťaž! Hrajte o voľné lístky do kina

Portál BBonline.sk vám v spolupráci s multikinom CINEMAX Banská Bystrica prináša súťaž, v ktorej môže jeden z vás získať voľné lístky na ľubovoľné filmové premietanie. Stačí do stredy 7. decembra vyplniť náš súťažný formulár a šťastie sa môže usmiať aj na vás.

Súťaž je ukončená. Výherkyňou sa stala Katarína Fiľová.