Nový český film Ve stínu – V tieni, ale aj podľa skutočnej udalosti natočený film Zem bez zákona či ďalšie zaujímavé snímky, ktoré si nájdu tak dospelého i detského diváka. Toto vás čaká od štvrtku v banskobystrickom multikine CINEMAX. Ani tento týždeň nezabúdame na pravidelnú súťaž o voľné lístky .

V TIENI

Film V tieni je príbehom priateľstva a ľudskej odvahy v dobe, keď odvaha bola pozvánkou na popravisko. Na pôdoryse kriminálneho príbehu sa prenesieme do jari 1953, krátko po smrti komunistického predáka K. Gottwalda. Na jeho miesto nastupuje A. Zápotocký, ktorý pokračuje v línii represií a upevňovaní postavenia KSČ v štáte. Tmavými ulicami sa pohybuje v šedom plášti kapitán Hakl. Tvrdohlavý trochu cholerický detektív, emotívny a intuitívny, so strniskom na tvári a skrytou bolesťou. Hakl pracuje na kriminálke 25 rokov a prešiel nielen službou prvej republiky ale aj okupáciou a momentálne je v službách Národnej bezpečnosti. Jeho apolitickosť a túžba po čiastkovej pravde ho privádza na nové a nové skutočnosti, ktoré naznačujú, že zdanlivo jednoduchý prípad s jediným podozrivým sa začína komplikovať. V štky indície smerujú do Židovskej obce. Ako tieň sa za ním plíži major Zenke, ktorý je z NDR ado Československa je prizvaný ako špecialista na židovskú kriminalitu. Náš príbeh pracuje s vykonštruovaným prípadom lúpežného prepadnutia, ktoré zohraje ŠtB, aby odvrátilo pozornosť od blížiacej sa národnej katastrofy – menovej reformy. Tento zločin na národe, ktorý sa vymkol z ruky i samotným strojcom, je jednou z najväčších lúpeží v novodobých dejinách Európy.

[youtube bmupY7CJ9Ks 590 360]

ZEM BEZ ZÁKONA

Keď vo vašej krajine neplatia zákony, musíte si vytvoriť vlastné. Tým sa riadili aj legendárni bratia Bondurantovci, ktorí za čias prohibície obchodovali s načierno páleným alkoholom v malom mestečku Franklin County, v odľahlom kúte americkej Virgínie. Zem bez zákona je film natočený podľa skutočnej udalosti.

Bratia BondurantovI sú tvrdí chlapci. Najstaršie z nich Howard (Jason Clarke) prežil 1. svetovú vojnu, ale to čo v nej prežil, v ňom zanechalo hlboké následky. Prostredná Forrest (Tom Hardy) málom zomrel, keď sa spolu s rodičmi nakazil španielskou chrípkou. Na rozdiel od nich chorobu prežil a tento zážitok ho zocelil. Najmladší Jack (Shia LaBeouf) sa od bratov trochu odlišuje, svoju vnímavosťou a citlivosťou ako by sa do drsného prostredia ani nehodil. Zatiaľ čo väčšina obyvateľov mestečka živoria, podnikavým bratom sa darí, vybudovali si totiž prosperujúce biznis s načierno pálenou whisky. Nekalému podnikania vo Franklin County ale začínajú krušné časy, keď do mesta príde skorumpovaný zástupca šerifa Charlie rakes (Guy Pearce). Zatiaľ čo väčšina obyvateľov sa podvoľuje jeho teroru, bratia Bondurantoví sa nehodlajú nikomu podriaďovať. Hoci proti Rakesovi bojujú ako rodina, ich vzťahy sa začínajú meniť. Jack dospieva, sníva o drahých autách, luxusných oblekoch a krásnych ženách a tiež jeho ambície v predaji načierno pálenej whisky sa čím ďalej viac rozširujú. A tak so svojím priateľom Crick (Dane DeHaan) rozbieha proti vôli Forresta vlastný obchod s whisky a kvôli tomu sa zapletú s najväčším gangstrom v mestečku, Floyd Bannerom (Gary Oldman). Do životov bratov Bondurantových vstupujú aj dve krásne ženy. Tajomná a živelná Maggie (Jessica Chastain) padne do oka uzavretému Forrest a tichá kresťanka Berta (Mia Wasikowska) zaplanie pre Jacka. Situácia v mestečku sa začína vyostrovať a bratia sa rozhodnú obhajovať, čo si tvrdo vybudovali. Postaví sa presile, ktorá si hovorí Zákon, aby definitívne rozhodli, kto má nad mestečkom kontrolu.

[youtube lgZpp8rReAE 590 360]

UDRI & ZDRHNI

Charlie Bronson riskuje svoju skrytú identitu, aby sa so svojou priateľkou dostal do Los Angeles, kde na nich čaká ich životná šanca. Čoskoro ich však „vyčmuchá“ Charlieho bývalý kamarát z gangu a chce to, čo mu patrí. Zábavna road – movie se tak mení v bláznivú naháňačku, do ktorej se pripletie aj FBI a banda čudákov.

[youtube FGfj8Vn5Z6U 590 360]

ARTMAX – TEMNÉ TIENE

(POZOR ZMENA! – Utorok, 25.9. 2012 o 20:00)

V roku 1752 vyplávali Joshua a Naomi Collinsovci so svojim synom Barnabasom loďou z anglického Liverpoolu, aby v Amerike začali nový život. Ani oceán im však nepomôže v tom, aby unikli záhadnému prekliatiu, ktoré ich rodinu prenasleduje. Uplynie 20 rokov a Barnabasovi (Johny Depp) leží svet pri nohách – teda aspoň mesto Collinsport v štáte Maine. Majiteľ panstva Collinwood  – Barnabas je bohatý, má moc a je notorický playboy… až kým neurobí osudnú chybu – zlomí srdce Angelique Bouchard (Eva Green). Angelique je čarodejnica a prichystá mu osud horší než je samotná smrť – premení ho na upíra a následne pochová zaživa. O dvesto rokov neskôr sa Barnabas nechcene dostane zo svojej hrobky a prichádza do úplne iného sveta roku 1972. Vracia sa na panstvo a zistí že z kedysi veľkolepého panstva sú dnes len ruiny. Zbytku rozpadnutej rodiny Collinsovcov sa darí o niečo lepšie, každý ale skrýva svoje temné tajomstvo. Hlava rodiny Elizabeth Collins Stoddardová (Michelle Pfeiffer) privoláva blízku psychiatričku Dr. Juliu Hoffmanovú (Helena Bonham Carter), aby im rodinné trápenie pomohla vyriešiť. Na usadlosti žije tiež neúspešný brat Elizabeth Roger Collins (Johny Lee Miller), jej pubertálna dcéra a rebelka Carolyn (Chloea Moretz) a Rogerov predčasne vyspelý desaťročný syn David Collins (Gulliver McGrath).

[youtube kZ3NsGUXCa0 590 360]

DETSKÉ KINO – ŽRALOCI NA SÚŠ(H)I

Žraloky na súš(h)i je film plný dobrodružstva a humoru pre celú rodinu. Pup je rozkošný bambusový žraločík, ktorý si užíva bezstarostné naháňačky oceánom s obrovským kamošom Júliusom. Jedného dňa objaví koralový útes posiaty vajíčkami bambusových žraločíkov. Na mieste sú však už pytliaci, ktorí vajíčka kradnú. Július, Pup aj so starou korytnačkou Mertle nedokážu ochrániť vajíčka, lebo pytliacka loď je na pevnine a Mertle, ktorá jediná môže dýchať na súši, je príliš pomalá a stará, aby v záchrannej akcii uspela. Keď sa však Pup dozvie, že bambusoví žraločíci vedia dýchať na súši rovnako ako korytnačky, pokúsi sa vajíčka zachrániť na vlastnú päsť.

[youtube DwSG3xGqh-Y 590 360]

Okrem toho hráme:  Doba ľadová  4 : Zem v pohybe 3D, Neskrotná 3D, Residen Evil : Odveta 3D, Let´s Dance: Revolution 3D, Druhá šanca, Norman a duchovia 3D, Pr(e)dvolebné sľuby a Expendables 2.

Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese www.cine-max.sk

Hrajte o voľné lístky do kina!

Multikino CINEMAX Banská Bystrica vám v spolupráci s portálom BBonline.sk prináša pravidelne súťaž o voľné lístky na ľubovoľné predstavenia v banskobystrickom multikine. Tento týždeň hráte o dve voľné vstupenky na ľubovoľný 2D film. Aby ste však boli zaradení do žrebovania, musíte do stredy 26. septembra 20.00 h odpovedať na našu súťažnú otázku, ktorá znie: Napíšte nám meno aspoň jedného herca z novej českej snímky V tieni (Ve stínu)…

Súťaž je ukončená. Víťazkou sa stala Mária Mistríková.