Nové zaujímavé americké snímky ale aj poriadny strach na Halloween. Aj tak vyzerá aktuálna ponuka banskobystrického multikina CINEMAX v Europa SC. Aj tento týždeň vám zároveň prinášame súťaž o dve voľné vstupenky na ľubovoľné filmové predstavenie.

KAPITÁN PHILLIPS – PREPADNUTIE LODE ALABAMA

kapitan_phillipsNapínavý thriller režiséra Paula Greengrassa zachytáva skutočnú udalosť z roku 2009, kedy somálski piráti uniesli americkú nákladnú loď Maersk Alabama. Film zároveň poukazuje na neblahé následky globalizácie. Ústrednými postavami sú kapitán Richard Phillips (Tom Hanks) a jeho protipól, vodca somálskych pirátov Muse (Barkhad Abdi). Obaja muži sa v konečnom dôsledku stanú obeťami ekonomického kolapsu krajiny zmietanej dlhoročnou občianskou vojnou.

[youtube _Z9dHKrW_3I 640 360]

machete_zabijaMACHETE ZABÍJA

Machete (Danny Trejo) sa vrátil. Svojrázny bojovník, so svojráznymi bojovými prostriedkami, je poverený prezidentom Spojených štátov Amerických (Charlie Sheen) zlikvidovať nebezpečného šialenca (Mel Gibson). Tento výstredný miliardár a obchodník so zbraňami je rozhodnutý, že svoj nebezpečný arzenál vyšle do vesmíru, čím ohrozí celé ľudstvo. Tomu má zabrániť práve Machete.

[youtube vQdh1kfBhH0 640 360]

NA KONCI SVETA

Kamarátstvo na život a na smrť, nákazlivý humor, nadmerná spotreba alkoholu, problematický hrdinovia, pästné výmeny názorov a nečakane výbušné prekvapenia – to sú poznávacie znamenia spoločnej práce komediálnej dvojice Edgar Wright a Simon Pegg. Pomocou týchto prostriedkov nás úspešne odrovnali v komédiách Súmrak mŕtvych a Jednotka príliš rýchleho nasadenia. Do tretice vás pozývajú na film, ktorý nesie meno krčmy s pomerne zlovestným názvom – Na konci sveta.

na_konci_svetaTáto putika, stojaca v ospalom mestečku Newton Haven je zaujímavá snáď len tým, že má byť cieľom veľmi odvážneho pivného maratónu pätice kamarátov. Tí sa ho pokúsili „zabehnúť“ už pred rokmi, ale vtedy na nich bolo tempo 12 pív – 12 barov – 1noc príliš zbesilé. Potom ich osud rozvial na všetky strany, až kým sa Gary ( Simon Pegg ), ktorý v živote nič nedokázal rozhodol, že dokáže dokončiť aspoň legendárny ťah po krčmách v Newton Haven. Prehovorí ostatných kumpánov ( Nick Frost, Paddy Considine, Martin Freeman, Eddie Marsan ) a spoločne sa po rokoch vydajú domov, aby sa stali nesmrteľnými. Lenže Newton Haven ich nevíta práve s otvorenou náručou. Stačí prvých pár pív a niekoľko veľmi bizarných príhod, aby si uvedomili, že v tomto meste niečo alebo niekto smrdí. Zrazu nebojujú len o úspešné zvládnutie ďalšieho piva, ale aj o vlastné krky. Cesta do krčmy Na konci sveta sa zdá byť omnoho náročnejšia než čakali. Ale vy by ste to vzdali, keby ste si mali naplniť sen z mladosti? A len tak mimochodom pritom zachrániť ľudstvo?

[youtube 0OjnoioYgK0 640 360]

DETSKÉ KINO – OGGY A ŠVÁBY

LOGO_DK(Víkend 26.10. – 27.10.2013 o 15:10)

Koncept Oggyho v priebehu vekov – nikdy nepoužitý počas štyroch televíznych sezón sa spolieha na jediné tvrdenie – Oggy tu vždy bol a bude! Oggy nepatrí do žiadneho presne ohraničeného časového obdobia. Je stav mysle, spôsob bytia, špeciálneho rytmu a samozrejme – humoru. Myslel som si, že bude zábavné pozrieť sa na Oggyho životný postoj z historickej perspektívy. Nehovoríme samozrejme o Časovom stroji či cestovaní ďaleko od domova, ktorý poznáme. To teda vôbec! Oggy patrí do špeciálnych období a ekosystémov. Tak ako zlomyseľné laboratórne výskumy sme aj my Oggyho namočili do treťohôr, stredoveku či viktoriánskeho Londýna. A s potešením sme sledovali výsledky. Oggyho svet sa samozrejme presúva spolu s ním! Nielen šváby, či bratranec Jack a Buldog Bob ale aj nová ženská hrdinka, smelá a krásna Olivia. Každá postava si v nových príbehoch a v Oggyho “systéme” nájde svoje miesto.

[youtube 7D7j5oBozAg 640 360]

ARTMAX – SUNSET BOULEVARD

CNMX_ARTMAX_logo(Utorok 29.10.2013 o 20:40)

Gloria Swanson ako Norma Desmond, stárnuca kráľovná nemého filmu, a William Holden ako neúspešný scenárista, upadaujúci do osídiel jej šialenstva, vytvárajú vo filme Sunset Boulevard jedny z nejpozoruhodnejších postáv filmového plátna. V podaní trojnásobného nositeľa Ceny Akadémie® Billyho Wildera sa tento bizarný príbeh stal skutočnou filmovou klasikou. Táto snímka je pomerne vzdialená Wilderovým romantickým komédiám Niekto to rád horúce alebo Nebožtíci prajú láske a patrí k tomu najlepšiemu, čo vzišlo z jeho plodnej tvorivej dielne. Počnúc nezabudnuteľnou úvodnou scénou až po nevyhnutné naplnenie tragického osudu je film dokonalou výpoveďou o temnej a zúfalej stránke Hollywoodu. Všetci túžia po niečom, čo nemôžu získať, ale so sebazničujúcim odhodlaním sa o to stále pokúšajú. Neuznávaný scenárista a zabudnutá hviezda tvoria nesúrodý, no zároveň v niečom si veľmi podobný ústredný tandem, ktorý sa bije, aj keď tuší, že nikdy nevyhrá. Toto je Hollywood a kto sa dobrovoľne položí, prestáva existovať. Wilderov nekompromisný pohľad na fascinujúci a zničujúcí Hollywood spostredkúvajú tri dokonale napísané a odohrané hlavné figúry. Film končí jednou z najslávnejších scén v dejinách kinematografie, ktorá je de facto Norminým víťazstvom, aj keď zahaleným milosrdným oparom šialenstva. Norma ukončí svoj výstup: „Pán DeMille, som pripravená na detail.“… Sunset Boulevard je nadčasové filmové dielo, ktoré oslovuje ďalšie a ďalšie filmové generácie a opakovane prináša potešenie všetkým milovníkom svetovej filmovej klasiky.

[youtube WKEkrmTH9Ws 640 360]

HALLOWEEN_A4_CINEMAXHRÔZOSTRAŠNÝ HALLOWEEN

Tešíte sa už všetci na Halloween? Už teraz by ste sa mali začať báť, pretože v multikine CINEMAX bude 31.október hrôzostrašný ako ešte nikdy. Pripravili si pre vás špeciálnu Halloween akciu s najlepším hororom tohto roka “V zajatí démonov”. Vstupenka na film iba za 4,10 € a k tomu KRVAVÉ NACHOS COMBO (nachos s dvojitou salsou) iba za 2,56 €. Navyše, každý kto príde v strašidelnej maske, dostane 1 Eur voucher platný od 11. do 13. novembra vrátane.

Pripravte sa na hrôzostrašný deň s tým najlepším hororom tohto roka. To si rozhodne nemôžete nechať ujsť! V multikine CINEMAX Banská Bystrica 31.10. o 20.30. O napätie bude zaručene postarané!

Okrem toho v multikine Cinemax: Oblačno miestami fašírky 2 2D aj 3D, Gravitácia 3D, My sme Millerovci, Rivali, Oggy a šváby, Turbo 2D aj 3D, Carrie, Plán úteku, Make Your Move 3D, Kandidát, Lietadlá a Zmiznutie.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese www.cine-max.sk.

Hrajte o voľné lístky do kina!

Multikino CINEMAX Banská Bystrica vám v spolupráci s portálom BBonline.sk prináša pravidelne súťaž o voľné lístky na ľubovoľné predstavenia v banskobystrickom multikine. Hrajte o dve voľné vstupenky na ľubovoľný 2D alebo 3D film. Ak chcete byť zaradení do žrebovania, stačí do stredy 30. októbra 12.00 h odpovedať na našu súťažnú otázku, ktorá znie: Za ktoré dva filmy získal Tom Hanks, predstaviteľ hlavnej úlohy vo filme Kapitán Phillips, Oscara?

Súťaž je ukončená. Výhercom sa stal Martin Majling.