Quantcast

Banskobystrické multikino Cinemax prináša aj tento týždeň viacero zaujímavých noviniek. Napríklad pokračovanie českej komédie, či niekoľko špeciálnych premietaní. S portálom BBonline.sk môžete hrať o voľné lístky na ľubovoľné filmové premietanie.

BABOVŘESKY 2

Letná komédia Zdeňka Trošku je úsmevným obrázkom zo života na súčasnej dedine, ktorá s nadhľadom a komediálnou nadsázkou, tak trochu v duchu Slunce, seno…, sleduje kopiace sa nedorozumenia a zhody náhod, ktoré poriadne zamotajú hlavu jej obyvateľom. V príbehu nechýba láska, žiarlivost, závisť, intrigy a najmä vtipné okamihy, v ktorých sa niektorí z nás aj nájdu.

babovresky2Príbeh začína tam, kde prvý diel skončil: klebetnica Horáčková vybieha z domu naproti mladým hokejistom, ktorí prišli navštíviť svojho dobrého kamaráta a spoluhráča na neďalekú chalupu, aby tu aspoň pár dní trénovali a oddychovali. Horáčkovej okamžite napadne pozvať svoju vnučku, šikovne ju nastrčiť športovcom do cesty – možno si ju niektorý všimne a dievka sa dobre vydá. Nevydrží a pochváli sa svojím nápadom pred ostatnými babkami.

Zápletka sa ďalej točí okolo pomsty Horáčkovej starostovi Stehlíkovi, kvôli ktorému musela opustiť miesto tajomníčky na miestnom úrade. Do dediny prichádza kontrolór z „kraja“ a netuší, čo tu na neho čaká, čo všetko bude musiet riešiť a práve vďaka tomu sa odohráva množstvo humorných situácií. A nad tým všetkým bdie mladý farár s trochu netradičným a dvojzmyselným menom.

[youtube 12g4xRc28Zc 640 360]

ŽIVOTNÁ ŠANCA

Skutočný príbeh Paula Pottsa, víťaza prvej TV show Británia má talent. Nesmelý predavač telefónov, ktorému nikto neveril, si získal srdcia poroty aj miliónov divákov po celom svete svojím neuveriteľným prednesom opernej árie Nessun Dorma. Prekvapenie večera, aj celej súťaže okamžite vystrelilo Paula medzi hviezdy speváckeho neba.

[youtube bai9NP0TKNM 640 360]

KLUB POSLEDNEJ NÁDEJE

Píše sa rok 1985. Elektrikár a príležitostný jazdec rodea Ron Woodroof sa od lekárov dozvedá, že má AIDS a že mu neostáva viac ako 30 dní života. Doktori si s dovtedy novou smrteľnou chorobou nevedia dať rady a tak Ronovi viac-menej dokážu poradiť jediné – pošlú ho domov zomrieť. Ale Ron sa nevzdáva, púšťa sa do bitky o svoj život s lekármi, farmaceutickými firmami, úradníkmi a hľadá cestu ako prežiť.

klub_poslednej_nadejeVyráža do Mexika, ale nehľadá tam drogového bosa, hľadá alternatívne možnosti liečby AIDS a jeho šancou sa tak stáva medzinárodný čierny trh. A keďže nemá inú možnosť ani čo stratiť začne tieto lieky pašovať cez hranice do USA.

Zvláštneho spojenca nájde Ron v Rayonovi (Jared Leto), transsexuálovi, ktorý má rovnakú túžbu po živote aj rovnakú diagnózu. Našťastie Rayon zdieľa Ronovho podnikateľského ducha a tak spolu začnú hľadať cestu ako sa vyhnúť vládnym sankciám namiereným proti predaju neschválených liekov. Nakoniec založia Dallas Buyers Club, ktorý funguje na princípe, v ktorom si chorí ľudia platia mesačné príspevky a za to získavajú prístup k zásobám nových a predovšetkým neoficiálnych liekov.

Takto vzniká komunita rovnako postihnutých a často zúfalých ľudí, ktorá sa rýchlo rozrastá a naberá na sile. Ron už nie je len pašerákom liekov, ale stáva sa bojovníkom za dôstojnosť, vzdelanie a spoločenské prijatie HIV pozitívnych ľudí. Tak vďaka svojej snahe prežiť žije Ron naplno ako nikdy predtým, v čase keď už mal byť dávno mŕtvy. Film Klub poslednej nádeje je inšpirovaný skutočnými udalosťami.

[youtube pagLRiIEhdA 640 360]

ARTMAX – LEN 17

CNMX_ARTMAX_logo(Utorok 25.2.2014 o 20:20)

Študentka Isabelle v priebehu leta v juhofrancúzskom letovisku absolvuje svoju prvú sexuálnu skúsenosť. Prázdninová epizóda je však len začiatkom príbehu zvedavého dievčaťa, ktorá sa po návrate do Paríža začne za peniaze schádzať s najrôznejšími staršími mužmi. Francois Ozon o filme Len 17 hovorí: “Chcel som opäť pracovať s mladými hercami. Film Len 17 hovorí o sedemnásťročnom dievčati, ktoré prežíva dospievanie vlastného tela. Dospievanie je v kine často idealizované. Pre mňa to bolo zložité obdobie. Nechcel som rozprávať o dospievaní len zo stránky emocionálnej, ale hlavne tiež hormonálnej. Naše telo prechádza mnohými psychickými zmenami. Preto testujeme naše limity. Téma prostitúcie poskytuje spôsob, ako upozorniť na otázku identity a sexuality ovplyvnenú dospievaním”.

[youtube yBlyCgRaSJU 640 360]

PREDPREMIÉRA ROZPRÁVKY VEĽKÁ ORIEŠKOVÁ LÚPEŽ

(Víkend 22.2. – 23.2.2014 o 13:30)

Veveričiak Surly a jeho krysí kamarát Buddy majú niečo za lubom. Zima sa nezadržateľne blíži a oni premýšľajú, kde v meste nazhromaždia zásoby. Zúfalá doba si žiada zúfalé činy a preto sa spoločne so svojimi priateľmi pokúsia vykradnúť obchod s orieškami. Nič ale nie je tak jednoduché, ako sa im na prvý pohľad zdalo.

[youtube UrcX9V4iKOI 640 360]

VŠETKY MOJE DETI – PREDSTAVENIA AJ S ÚČASŤOU TVORCOV

(Sobota 22.2.2014 o 19:00)

Vsetky moje detiPríbeh skutočnej odvahy a lásky. Charizmatického farára Mariána Kuffu, ktorého poznajú ďaleko za hranicami Slovenska a hovoria mu „Matka Tereza v nohaviciach“, rovnako ako jedného z najlepších slovenských režisérov – dokumentaristov Ladislava Kaboša nemusíme predstavovať. Filmy L.Kaboša sú vždy plné emócií, ale aj láskavého humoru, majú kultivovanú výtvarnú kameru a prekvapujú svojím posolstvom.

Deväťdesiat minútový dokument Všetky moje deti vznikal 4 roky a prináša autentické svedectvo, ktoré šokuje, prekvapuje a odhaľuje „rómsky problém“ v inej optike, ako sme ho vnímali až doteraz. Film s pôsobivým surroundovým zvukom a hudbou Martina Dohnala rozpráva príbeh s celou paletou emócií: bitky, drámy, balancovanie na hrane života a smrti, tragédia, ale aj nákazlivá radosť , optimizmus a nádej… ale predovšetkým zaujímavá inšpirácia a skúsenosť. Ako naučiť Rómov „chytať ryby“? Marián Kuffa zastáva názor, že „iba“ charitatívnou činnosťou len „z bezdomovca vyrobíme ešte väčšieho bezdomovca“. Snaží sa, aby Rómovia našli späť svoju ľudskú dôstojnosť – aj keď na začiatku na neho zoberú sekeru… Príďte sa pozrieť, ako sa popasuje s rómskou osadou a zapojte sa do diskusie s tvorcami!

V Banskej Bystrici, v sobotu 22.2. o 19:00, sa môžete stretnúť a diskutovať s tvorcami. Premietanie bude navyše doplnené aj o výstavu fotografií z osád, ktoré pre návštevníkov kina pripravil kameraman filmu Michael Kaboš. Film Všetky moje deti získal nomináciu East Silver Eye, vznikol s finančnou podporou Audiovizuálneho fondu, európskeho fondu EURIMAGES a MEDIA, a v koprodukcii s ČT a RTVS ho vyrobili spoločnosti MEDIA FILM a MICHAEL KABOŠ.

A ak sa už teraz chcete dozvedieť o filme viac, pozrite na www.vsetkymojedeti.eu.

[youtube pXsZFOKZumg 640 360]

Okrem toho v multikine Cinemax: Ľadové kráľovstvo 3D, Vejška, LEGO Príbeh 2D aj 3D, Dědictví aneb Kurvaseneříká, Všetky moje deti, Herkules: Zrod legendy 2D, Vlk z Wall Street a Zimný príbeh.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese www.cine-max.sk.

Hrajte o voľné lístky do kina!

Multikino CINEMAX Banská Bystrica vám v spolupráci s portálom BBonline.sk prináša pravidelne súťaž o voľné lístky na ľubovoľné predstavenia v banskobystrickom multikine. Hrajte o dve voľné vstupenky na ľubovoľný 2D alebo 3D film. Ak chcete byť zaradení do žrebovania, stačí do stredy 26. februára 14.00 h odpovedať na našu súťažnú otázku, ktorá znie: Vymenujte aspoň dva ďalšie filmy, okrem filmu Babovřesky, ktoré režíroval Zdeněk Troška?

Súťaž je ukončená. Výhercom sa stal Peter Pavúk.