Tradičný festival Divadla Štúdio tanca v Banskej Bystrici, ktorý tento rok nesie názov Štyri +2 dni tanca pre vás, po utorňajšom predvečeri talentov včera oficiálne odštartoval premiérou tanečnej hry Kataríny Mojžišovej Príliš blízko na návrat. Až do nedele bude festival pokračovať podľa svojho programu… A môžete pri tom byť aj vy!

Festival sa venuje výhradne súčasnému tancu, čo ho radí medzi jedinečné podujatia tohto typu v kontexte celoslovenského pôsobenia s cieľom posilňovať identitu súčasného tanca na Slovensku. Hlavnou ideou festivalu pritom zostáva vytvoriť priestor na konfrontáciu autorských projektov divadla s hosťujúcimi súbormi, a taktiež komunikáciu publika s tanečnou scénou a alternatívnou tanečnou kultúrou. Festival prináša aktuálny prehľad toho, čo na slovenskej tanečnej scéne zarezonovalo a dáva priestor na prezentáciu nových koncepčne rôznorodým tanečných projektov v slovenskej produkcii a koprodukcii.

Koncepcia festivalu prináša hlavný a sprievodný program. Hlavný program je venovaný tomu, čo za posledný rok na slovenských tanečných doskách vzniklo. Sprievodná časť sa snaží obohatiť festivalové dianie o prezentáciu ďalších foriem umenia, fotografií, visul jammingu. Sprievodný program tiež dáva príležitosť na diskusiu, talkshow publika s tvorcami na tému súčasný tanec a pohybové workshopy organizované v spolupráci s Konzervatórium J.L.Bellu.

Spolu s Divadlom Štúdio tanca a portálom BBonline.sk môžete vyhrať dva lístky na piatkové večerné predstavenia. Konkrétne Labanov Ateliér Bratislava Martiny Polákovej s predstavením Hladká hrana o 19.00 h v Divadle Štúdio tanca na Komenského 12. V tomto predstavení sa šesť postáv stretáva v jeden namáhavý deň plný zvratov okolo jedálenského stola a zisťuje, že rodinný stôl nikdy nie je okrúhly. Druhým predstavením, na ktoré môžete získať lístky je Petra Jaška Solo2009, v rovnakom priestore o 21.00 h. Naša súťažná otázka znie: koľký ročník tohto tanečného festivalu, sa v Banskej Bystrici tento rok odohráva? K správnej odpovedi pripíšte aj názov predstavenia, z vyššie spomenutých, ktoré by ste mali záujem vidieť. Súťaž trvá do štvrtkového večera 22.00 h, víťaza budeme hneď po skončení súťaže kontaktovať e-mailom.

Súťaž je ukončená.