Filmová technológia sa posúva dopredu a banskobystrické multikino CINEMAX prináša dlho očakávanú fantasy novinku Hobit: Neočakávaná cesta v novátorskom HFR 3D formáte. Ten približuje kvalitu snímania i premietania k hraniciam ľudských možností. Mnohí si však filmy radi vychutnajú aj tradične a ani na tých CINEMAX nezabúda, keď si aj tento film môžete vychutnať aj v klasickom 2D formáte.

HOBIT: NEOČAKÁVANÁ CESTA

Od držiteľa Academy Award Petra Jacksona prichádza film „Hobit: Neočakávaná cesta“. Bude prvou časťou trilógie adaptujúcou nadčasové majstrovské dielo Hobbit velikána svetovej literatúry J.R.R. Tolkiena.

Všetky tri filmy sa odohrávajú v Stredozemi, 60 rokov pred ´Pánom prsteňov,´ ktorého Jackson so svojim tímom priniesli na plátna kín v megaúspešnej trilógii. Jej úspech dovŕšila posledná časť ocenená Oscarom ´Pán Prsteňov: Návrat kráľa.´ Tentokrát prichádza Jackson s novinkou, ktorou je využitie technológie HFR, v rámci ktorej je premietaných až 48 snímkov za sekundu.

Dobrodružstvo sleduje príbeh hlavnej postavy Bilba Bublíka, ktorý sa tak trochu proti svojej vôli vydáva na epickú výpravu, aby od obávaného draka Smauga znovu získal dávne Kráľovstvo trpaslíkov v Erebore. Z ničoho nič sa uňho objaví čarodejník Gandalf Sivý a Bilbo sa zrazu ocitá v spoločnosti trinástich trpaslíkov vedených legendárnym bojovníkom Thorinom Dubbinom. Ich výprava vedie do Divočiny, cez pustatiny Osamelej hory so zástupmi Škratov, smrteľných Vrokov a čarodejníkov. Hoci ich cieľ leží na Východe, najprv musia uniknúť škratom v podzemných chodbách. Práve tam Bilbo stretáva bytosť, ktorá navždy zmení jeho život… Glocha. Práve tu, v spoločnosti Glocha na brehoch podzemného jazera skromný Bilbo Bublík objavuje hĺbku svojho dôvtipu a odvahy, ktorá prekvapí dokonca aj jeho samého. Okrem toho získava Glochov ´milušký´ prsteň, ktorý má nečakané a užitočné vlastnosti… Tento jednoduchý, zlatý prsteň je úzko spätý s osudom Stredozeme spôsobom, o akom Bilbo iba začína tušiť.

[youtube TxvPauwuvW0 585 340]

ARTMAX – CIGÁNI IDÚ DO VOLIEB

(Utorok, 18.12. 2012 o 18:20)

Cigáni idú do volieb sú príbehom Vlada Sendreia, Róma s minulosťou bitkára, v súčasnosti hyperaktívneho aktivistu v treťom sektore, kultúre, lídra skupiny Kokavakére Lavutáris, ktorý sa pripravuje na vytúženú budúcnosť: byť zvoleným zástupcom, politikom. Má rómsky aktivista a jeho cigánsky volebný tím šancu uspieť v „bielej“ spoločnosti?! Napriek školeniu odborníka z americkej nadácie zažívame neuveriteľne živelnú predvolebnú kampaň, tragikomické situácie i expedíciu do rómskych ghiet na okraji spoločnosti. Zároveň je ale príbeh Vlada Sendreia aj moderným osudom slovenského Róma 21. storočia. Z jedného z Cigánov, stojacich v rade na podporu sa postupne stal spoločensky aktívny a známy človek. Dnes je nepísaným „vajdom“, autoritou nielen v svojom domácom spoločenstve, ale i reprezentantom kraja, rodnej Kokavy nad Rimavicou. Zvyšku Slovenska je známy aj vďaka vystúpeniu skupiny Kokavakére Lavutáris alias Sendreiovci, hrajúcej pôvodnú a populárnu rómsku hudbu, a zároveň i úspechu, ktorý pre nich znamenalo nahrávanie hudby s hudobným producentom Hansom Zimmerom, ktorý si ich hudbu vybral do filmu Sherlock Holmes – Hra tieňov (r. G. Ritchie).

[youtube VZ1gRYn_gBI 585 340]

DETSKÉ KINO – ASTERIX A OBELIX V SLUŽBÁCH JEJ VELIČENSTVA

(Víkend 15.12. – 16.12.2012 o 13:40)

Anna a jej osemročný syn Anders sú na úteku pred Andersovým násilným otcom. Presťahujú sa na tajnú adresu v obrovskom bytovom dome. Anna sa desí predstavy, že ich jej bývalý manžel nájde. Kúpi si vysielačky, aby mala istotu, že je Anders v bezpečí aj počas spánku. Z vysielačiek sa však začnú ozývať desivé zvuky, ktoré nevychádzajú z Andersovej izby. Zdá sa, akoby prichádzali z iných kútov budovy. Anna počuje zvuky, ktoré pripomínajú  vraždu dieťaťa. Vie Andersov kamarát niečo o podivných zvukoch vychádzajúcich z vysielačiek? Prečo je na Andersovej kresbe krv? Sú obaja stále v nebezpečenstve?

[youtube nJAf3AkkEkk 585 340]

Okrem toho hráme: Twilight sága: Úsvit – 2.časť, Ralph Rozbi-to 3D, Hotel Transylvánia 2D, Cililing a tajomstvo krídiel 2D, Asterix a Obelix v službách Jej Veličenstva 2D, Legendárna partia 2D, Argo, Návrat do Silent Hill 3D, Atlas mrakov, Anna Karenina, Oui Šéfe, Skyfall a Svadbu medzi citrónmi.

Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese www.cine-max.sk.

Hrajte o voľné lístky do kina!

Multikino CINEMAX Banská Bystrica vám v spolupráci s portálom BBonline.sk prináša pravidelne súťaž o voľné lístky na ľubovoľné predstavenia v banskobystrickom multikine. Aj tento týždeň hráte o dve voľné vstupenky na ľubovoľný 2D alebo 3D film. Ak chcete byť zaradení do žrebovania, stačí do stredy 19. decembra 12.00 h odpovedať na našu súťažnú otázku, ktorá znie: Koľko filmov o Hobitovi sa spolu dostane na filmové plátna?

Súťaž je ukončená. Víťazom lístkov sa stal Peter Michalík.