Už vo štvrtok, 17. októbra, sa banskobystrickému publiku predstaví Radošinské naivné divadlo s ďalším z predstavení Stanislava Štepku. V Aule Beliana UMB na Tajovského ulici uvedú hru Čo sa sníva trpaslíkom.

Je to takmer 56. rokov čo Stanislav Štepka uviedol v dedinke Radošina svoju prvú kabaretnú hru. Radošinské naivné divadlo sa od vtedy zapísalo do dejín divadelných i dejín národa a každá jeho návšteva mimo domovskej scény v hlavnom meste sa teší veľkému záujmu. Inak tomu nie je ani tentokrát, keď s hrou Čo sa sníva trpaslíkom prichádza RND do Banskej Bystrice.

V predstavení, v ktorom sa predstavuje takmer celý súčasný súbor Radošinského naivného divadla, nahliadneme nielen do nevyjasnených rodinných vzťahov neúspešného operného speváka, jeho bývalej milenky, večne nespokojnej manželky učiteľky a jej novej zanietenej priateľky, ale zároveň nazrieme do zákulisia kšeftárskej agentúry vyrábajúcej tzv. ľudové zábavné umenie pre nenáročné vrstvy.

Nazrieme do procesu vzniku, fungovania, ale najmä masovej či verejnej televíznej prezentácie nevkusu a gýču, čo sa miestami vydáva za zábavnú tvorbu. Podnikateľským umeleckým „trpaslíkom“ sa nesníva o tom, aby umelecky vyrástli, ale ide im o jediné: aby sa všetci naokolo znížili na ich úroveň…

V réžii Ondreja Spišáka účinkujú Stanislav Štepka, Maruška Nedomová, Zuzana Norisová alebo Andrea Martvoňová, Simona Miháliková, Mojmír Caban, Michal Kubovčík alebo René Štúr, Samuel Spišák alebo Ondrej Hraška, Marcela Cmorejová alebo Martin Šenc, Ladislav Hubáček a Vladimír Svítek.

Súťaž!

RND sa s predstavením Čo sa sníva trpaslíkom predstaví v Aule Beliana UMB na Tajovského 40, v budove Filozofickej fakulty, vo štvrtok, 17. októbra hneď dvakrát. Predstavenie sa pre veľký záujem odohrá o 16.30 h a 19.30 h. Večerné predstavenie je už takmer úplne vypredané, ale na popoludňajšie si ešte stále vstupenku kúpiť môžete.

Lístky sú v predpredaji prostredníctvom webu a predajných miest siete Ticketportal, prípadne v agentúre Mana na Národnej 7 v Banskej Bystrici (048/4124007, 0911 590 396, mana@mana.sk).

Skúsiť svoje šťastie aj v súťaži na Facebooku BBonline.sk. Stačí správne odpovedať na súťažnú otázku v komentári pod súťažným príspevkom do piatka 11. októbra 12.00 h.

SÚŤAŽ❗️Už vo štvrtok, 17. októbra, sa banskobystrickému publiku predstaví Radošinské naivné divadlo s ďalším z…

Uverejnil používateľ BBonline.sk Streda 9. októbra 2019