Aj tento týždeň začíname na portáli BBonline.sk dvojitou súťažou o knižné novinky, ktoré vám v spolupráci s vydavateľstvom Ikar pravidelne predstavujeme. Tentokrát sú to útle, ale o to pútavejšie publikácie z edície Príbehy z kabelky, takže tohtotýždňová súťaž poteší najmä dámy.

Adriana Macháčová: Žena vplyvného muža

Táni Reinerovej, manželke generálneho riaditeľa istej známej banky, žene, ktorá nikdy nepracovala a nemusela o ničom rozhodovať, sa po odhalení manželovej nevery zrúti celý svet. Odrazu prichádza nielen o lásku, ale aj o rodinných priateľov, ktorí jej prestanú volať a pozývať ju do spoločnosti, len čo vytušia, že v dovtedy bezchybnom manželstve to škrípe. V ťažkej životnej situácii ostávajú pri nej iba dve ženy – Tánina matka a priateľka Nora, ktorá je ochotná kedykoľvek ju vypočuť a poradiť jej. A práve ona na Táňu nalieha, aby Romanovi odpustila a zachránila si rodinu. Druhý úder prichádza, keď Táňa spoznáva, že všetko je v skutočnosti úplne inak a trojuholník môže byť aj štvoruholníkom. Román Žena vplyvného muža je príbeh o vzťahu muža a ženy, matky a dcéry, priateľstve, sklamaní, súcite, ale aj o veľkorysosti. Vyšiel v edícii Príbehy z kabelky.

Ukážka z knihy:

„Tebe úplne hrabe!“ vyprskla Nora. „Mňa ideš osočovať? Pche!“ otočila sa a šťuknutím ovládača odomkla auto.

Táňa pozorovala jej skrivenú tvár v odraze tmavého skla na okne dverí: „Klameš! Poznám, keď klameš!“ Pery sa jej chveli roztrpčením.

Nora sa prudko zvrtla a prebodla Táňu chladným pohľadom: „Vieš, Tánička, v čom je pointa celého tohto idiotského rozhovoru?“ opýtala sa opovržlivo. Nečakajúc na odpoveď, pokračovala: „Si obyčajná hlupaňa! Ten tvoj Romanko každú sobotu chodil za frajerkami. Naletela si mu na rečičky o dôležitých mailoch, ktoré musí napísať na počítači v robote, na snobský golf či rybačku s významným klientom a na podobné vtákoviny. Namiesto toho, s plavákom medzi nohami, chodil na iné lovy. Bola si slepá, lebo si chcela, vyhovovalo ti to! Sama si môžeš za to, že ťa roky podvádzal! A keď to už chceš počuť, aj mňa lámal,“ vyštekla zlomyseľne a chvastavo sa vypla. „Ešte aj dnes by mi stačilo lusknúť prstami,“ luskla prostredníkom o palec, „a bol by môj!“

Ak vás táto knižná novinka od vydavateľstva Ikar zaujala, nájdete ju v každom dobrom kníhkupectve, ale získať ju môžete aj prostredníctvom našej súťaže. Stačí do utorka 24. apríla 22.00 h odpovedať na našu súťažnú otázku, ktorá pre túto knižku znie: V ktorej edícii vyšiel román Žena vplyvného muža?

Súťaž je ukončená. Víťazom sa stala Renáta Slezáková.

Sára Navarová: Rozvod

„Zrod tejto knihy bola moja vnútorná očista. Bolestivá, namáhavá, ale pre dušu nevyhnutná. Nikdy  by mi nenapadlo písať knihu, no stalo sa  niečo, čo prevrátilo môj život naruby. Dodnes si pamätám vôňu podlahy v mojej náhradnej kuchyni, keď som sa na nej lúčila so životom.  Nikdy nezabudnem na strach, ktorý som prežívala, keď u nás niekto zazvonil alebo zaklopal.  Bolo to, akoby som žila život hrdinky z nejakého dokonalého trileru – bojíte sa od prvej chvíle a netušíte, ako sa príbeh skončí. Všetko má svoju príčinu, ale verte mi, aj v pekle možno nájsť lásku,“ povedala  o knihe Rozvod jej autorka Sára Navarová.

Svet okolo nás vraj patrí mladým, krásnym a podnikavým. A presne taká je aj hlavná postava príbehu Sáry Navarovej. Denisa sa vydala za muža, ktorého síce príliš nemilovala, ale verila, že raz z neho bude nielen spoľahlivý partner ale aj starostlivý otec. Aby zabezpečili rozrastajúcu sa rodinu, otvorili si mladí manželia útulnú kaviareň. Pribúdalo hostí, pribúdalo starostí, ale aj peňazí na účte. Všetko sa zdalo byť ružové, až do chvíle, keď Milan pocítil ozajstnú chuť moci a bohatstva…

Kniha Rozvod vychádza v edícii Príbehy z kabelky, ktorá je určená najmä ženám. Sú v nej tituly, ktorých ústredným motívom je vzťah muža a ženy v rôznych jeho podobách, v ktorých dominuje romantika, láska, životné osudy obyčajných žien, či príbehy zo života. Príbehy z kabelky majú popri obsahovej stránke podobnú aj grafiku obálok.

Ak vás táto knižná novinka od vydavateľstva Ikar zaujala, nájdete ju v každom dobrom kníhkupectve, ale získať ju môžete aj prostredníctvom našej súťaže. Stačí do utorka 24. apríla 22.00 h odpovedať na našu súťažnú otázku, ktorá pre túto knižku znie: V čom podnikali mladí manželia v príbehu Rozvod?

Súťaž je ukončená. Víťazkou sa stala Petra Slamová.