Divadelný festival Mičinský pitvor si už na budúci týždeň zapíše svoj tretí ročník. Program je mimoriadne lákavý. Spolu s organizátormi z OZ Umenie na Hornej vašu pozornosť upriamime na programy, na ktoré môžete na BBonline.sk zároveň vyhrať voľné vstupenky.

Letná noc na Mičinskom pitvore

Divadelné zoskupenie Divadlo komédie sa zameriava na súčasné divadelné hry v žánri komédie. Teda žánru, ktorý je u divákov žiadaný a populárny, dokáže ich zabaviť a povzniesť k príjemnému pocitu uvoľnenia, oddychu a relaxu.

Taká je aj komédia s pesničkami Letná noc od dvojice britských autorov Davida Greiga a Gordona McIntyre, ktorú v júni Divadlo komédie uvedie na festivale Mičinský pitvor 2018.

Letná noc, ktorá mala celoslovenskú premiéru začiatkom októbra minulého roku, je originálna komédia o generácii štyridsiatnikov – outsiderov, ktorí sa uprostred jednej noci, ale aj uprostred svojich životov a vzťahov, vzájomne spoznávajú a strácajú a míňajú a nachádzajú… Mierne zamotaný príbeh o náhodnom stretnutí nesúrodého páru, ktorý spája životný pocit večnej nespokojnosti a hľadania. Stretnutie dvoch „zúfalcov“ sa rozvinie do nezáväzného a od všetkých stereotypov oslobodeného dobrodružného flámu. Nikdy nekončiaci žúr letnej noci. Prudko dojímavá gangsterka…

V hlavných úlohách sa predstavia Kristína Farkašová a Marcel Ochránek, ďalej hrajú a naživo muzicírujú Tomáš Michalčák a Štefan Tomko. Réžia Svetozár Sprušanský.

Na festivale Mičinský pitvor, ktorý sa koná 15. – 17. júna v Hornej Mičinej, si Letnú noc môžete vychutnať v piatok 15. júna (17:30 h). Odohrá sa v tamojšom Kulturáku.

S deťmi do pitvora… mičinského

Zázračný divadelný automat, kozliatka vlk, chlapec, ktorý hľadal vôňu čokolády, aj parádne cirkusantské kúsky. To všetko čaká deti v Detskom bloku, v sobotu 16. júna na hornomičinskom ihrisku, v čase od 11:00 do 15:00 h.

Program otvorí Zázračný divadelný automat, ktorý roztočí Divadlo Teatro Tatro. Zažijete zimnú olympiádu uprostred horúceho leta! Unikátny automat, programovaný divákmi, prináša atmosféru zimných olympijských hier do Európy. Nervydrásajúce športové zápolenia v podaní súboru ovenčeného zlatou medailou z Kanady. Stačí rozkrútiť koleso šťastia a naživo uvidíte to, čo poznáte z televíznych obrazoviek!

Nitrianske Nové divadlo pobaví (a možno aj trochu postraší) deti rozprávkou Kozliatka a vlk. Rozprávku o neposlušných hlúpučkých kozliatkach a zlom, prešibanom, hrôzostrašnom vlkovi s ostrými pazúrmi, veľkými tesákmi a obrovskými očami určite poznáte. Ale čo ak kozliatka uverili iba tomu, čo im rozprávky a povery o vlkovi narozprávali a nikdy ho naozaj nevideli?

Martin Daniš sa jedného dňa rozhodol, že napíše príbeh pre deti. A tak vznikla milá, veselá a neobyčajná knižočka O chlapcovi, ktorý hľadal vôňu čokolády. Chcete sa s Martinom Danišom a jeho „čokoládovým chalanom“ zoznámiť? Príďte na Mičinský pitvor!

Súťaž o lístky!

Súťaž o vstupenky sme pre vás pripravili v spolupráci s OZ Umenie na Hornej, ktoré festival organizuje. Do žrebovania o dve vstupenky na komédiu Letná noc v podaní Divadla komédie, ale tiež až štyri vstupenky pre jedného výhercu na detský blok festivalu pre celú rodinu, sa môžete zapojiť na facebooku BBonline.sk.