V sobotu 19. septembra už po desiaty raz otvorí Banskobystrický pivovar svoje brány všetkým, ktorí sa chcú pozrieť do zákulisia výroby jedného z najznámejších tunajších produktov – piva Urpiner.

Banskobystrický pivovar pripravil pre svojich návštevníkov aj tento rok pestrý program, v rámci ktorého sa okrem prehliadok pivovaru môžeme tešiť aj na hudobné vystúpenia a viacero sprievodných aktivít venovaných tak dospelým ako aj deťom.

plagatdodurpiner15Areál pivovaru na Sládkovičovej ulici 37 v Radvani-Kráľovej sa otvára o 11-tej hodine a až do 17-tej sa pri pive či nealkoholických nápojoch z domácej produkcie budú návštevníci baviť v tónoch hudby od kapiel  Rock Reunion či Vodopád. Zahrá ale aj Ľudová hudba Štefana Babjaka a tradične sa predstaví aj folklórny súbor Urpín.

Na svoje si ale prídu aj deti, pre ktoré bude pripravené vystúpenie sokoliarov, ukážky prác záchranárskych psov, hasičov, polície, džuda, ale budú si tiež môcť zaskákať na trampolíne, jazdiť na koňoch a samozrejme budú môcť odísť s pomaľovanými tvárami. Pre dospelých návštevníkov budú pripravené súťaže v pití piva na čas či v držaní krígľa.

Počas celého dňa sa samozrejme návštevníci môžu tešiť na pivo Urpiner aj v jeho Radler či nealko variáciách, ale aj nealko nápoje Banskobystrického pivovaru, ktoré ocenia aj deti. To všetko za mimoriadne ceny, pričom prvých tritisíc nápojov bude dokonca zdarma. Vstup na podujatie je voľný.

Súťaž!

urpiner pivovarBanskobystrický pivovar v posledných rokoch zbiera za svoje pivo Urpiner jedno ocenenie za druhým, a to tak v domácich podmienkach, ako aj v zahraničí. Banskobystričania sú aj preto naň právom hrdí, a tak určite poteší, že v spolupráci s Banskobystrickým pivovarom vám pri príležitosti tohtoročného Dňa otvorených dverí prinášame súťaž o niekoľko zaujímavých pivných cien. Konkrétne odmeníme troch z vás, pričom jeden výherca získa kartón plechoviek desať stupňového piva Urpiner, ďalší súťažiaci získa 8pack a ďalší 6pack rozličných pív Urpiner. Pre zapojenie do súťaže, ale musíte byť aspoň čiastočným znalcom banskobystrického piva. Ak viete, ako dlho zreje pivo Urpiner pri svojej výrobe, napíšte nám to do formulára nižšie do soboty 19. septembra, a aj vás zaradíme do súťaže o vyššie uvedené ceny.

Súťaž je ukončená. Výhercami sa stali Miloš Greguš, Róbert Fabuš a Ľubica Faková.