plagata2_dod2013_rgbBanskobystričania sú hrdí na svoje mesto, Radvanský jarmok a… pivo! Dôkazom je nielen dobrý odbyt Banskobystrického pivovaru, ale raz do roka aj jeho preplnené priestory. Urpiner bude aj tento rok tiecť po Sládkovičovej ulici potokom.

Banskobystrický pivovar už po ôsmykrát otvorí svoje brány širokej verejnosti. Milovníci, priatelia a fanúšikovia výnimočného slovenského piva Urpiner, tak môžu nielen spoznať históriu výroby piva v Banskej Bystrici, ale aj nazrieť do zákulisia pivovaru a zoznámiť sa s celým procesom výroby najoceňovanejšieho slovenského piva. To všetko v sobotu 28. septembra od 11.00 h priamo v areáli pivovaru na Sládkovičovej ulici 37.

 Okrem exkurzií po pivovare čaká priaznivcov piva Urpiner aj množstvo ďalších sprievodných atrakcií ako sú prehliadka Klubu vojenskej histórie, ukážky prác záchranárskych psov, hasičov, džuda, väzenskej polície a mnoho ďalších zaujímavých vystúpení. Na svoje si prídu všetky vekové kategórie. Pre dospelých návštevníkov sú pripravené súťaže v pití piva na čas a v držaní krígľa, pre deti zas trampolína, jazda na koníkoch či maľovanie na tvár. Na pódiu počas dňa vystúpi country skupina Vodopád, známa kapela interpretujúca hity 30-tych až 50-tych rokov Slovak Tango a obľúbená formácia Heľenine oči.

Den-otvorenych-dveri-Urpiner_39Samozrejme, nebude chýbať chutné občerstvenie v stánkoch a jedinečné osvieženie v podobe zlatistého moku. Čapovať sa bude pivo priamo z pivovaru a okrem obľúbených klasických pív si môžu návštevníci po prvýkrát pochutnať aj na čapovanom pivnom nápoji Urpiner Radler a na nealkoholickom čapovanom pive Urpiner Nealko.

Vstup na podujatie Deň otvorených dverí Banskobystrického pivovaru je zdarma. Prvých 3000 účastníkov navyše dostane kupón na 0,5l nápoj podľa vlastného výberu ZADARMO (čapované pivo alebo nealko nápoj). Len v tento deň sa bude pivo predávať za výnimočne dobrú cenu 0,50 €/0,5l. Milovníci dobrého piva, zábavy a pravej pivnej pohody sa skutočne majú na čo tešiť.

Súťaž: Hrajte o výnimočné slovenské pivo!

V spolupráci s Banskobystrickým pivovarom pre vás máme pri príležitosti tohtoročného Dňa otvorených dverí, pripravenú aj špeciálnu súťaž, v ktorej hráte o čo iné, než naše pivo Urpiner. Z pivnej výhry sa budú radovať až traja z vás. Prvou cenou je kartón (24 ks) plechoviek piva Urpiner Classic 10°, osem pack piva Urpiner a šesť pack piva Urpiner. Stačí odpovedať na našu súťažnú otázku vo formulári nižšie do stredy 25. septembra 22.00 h.

Súťaž je ukončená. Výhercom prvej ceny sa stal Daniel Andrassy, druhá cena patrí Tomášovi Tužinskému a tretia Beáte Spišiakovej.