Od_veciNa budúci týždeň môžete v Banskej Bystrici stretnúť obľúbených glosátorov z rovnako obľúbenej rozhlasovej a už aj televíznej relácie Od veci.

A nielen stretnúť. Môžete sa s nimi aj porozprávať. Ludwig Bagin, Tomáš Hudák, Stano Staška a Juraj „Šoko“ Tabaček v stredu 25. novembra predstavia v Panta Rhei knihu Od veci. Na tom, že táto obľúbená relácia dostala napokon aj knižnú podobu, má zásluhu Maroš Hečko, ktorý do knižky vybral tie najlepšie scénky už spomenutých glosátorov. O vtipné a nápadité ilustrácie sa postarala Ivana Šáteková.

Stretnutie s glosátormi v Panta Rhei (Europa SC) v Banskej Bystrici sa začína o 17. hod.

A tu je krátky úryvok zo scénky Stres

Ludwig: Ty sa hrozne ponáhľaš, Tomáš. Takto rýchlo som ťa ešte nepočul hovoriť. Rozprávaš ako raketa. Nestíhaš sa ani zajakávať.
Tomáš: O tom som chcel hovoriť. To je ten rýchly život, ktorý teraz vedieme. Človek musí veľa rozprávať, aby podal čo najmenej myšlienok.
Šoko: Viac hluku, menej obsahu.
Tomáš: Presne tak. A to by mohlo byť heslo hociktorého rádia na Slovensku.
Ludwig: A je.

Súťaž

Dobrá správa je, že sme pre vás pripravili súťaž, v ktorej môžete knižku Od veci (Ikar, 2015) vyhrať. Je to veľmi milá knižka, ktorá vás pobaví, ba až rozosmeje. Do žrebovania zaradíme všetkých, ktorí do pondelka 23. novembra vyplnia a odošlú súťažný formulár a odpovedia na otázku: Kto je autorom ilustrácií v knihe Od veci?

Súťaž je ukončená. Výhercom sa stal Lukáš Mužla.