MozART_GroupStrhujúca inštrumentálna a zároveň komediálna show. Spojenie dokonalej hráčskej techniky a hereckého talentu. Nevšedný umelecký zážitok.

Unikátne poľské sláčikové kvarteto MozART Group 27. januára po prvý raz vystúpi v Banskej Bystrici. Fascinujúca štvorica muzikantov z Varšavy, známa v desiatkach krajín sveta na takmer všetkých kontinentoch, vo svojej jedinečnosti a virtuozite posúva hranice vážnej hudby a dokazuje, že fenomén hudby – aj bez slov, môže byť zdrojom smiechu a zábavy. Hudobné kreácie MozART Group sú nepretržitým útokom na bránice a verte tomu, že si od smiechu aj poplačete.

MozART Group sa na Slovensku po prvý raz predstavili v roku 2011, na 31. ročníku festivalu Kremnické gagy. A hneď si z festivalu odniesli cenu Grand Prix, ktorú im udelila Akadémia humoru za ich predstavenie The Best Musical Cabaret Ever. v roku 2013 účinkovali na otváracom koncerte 9. ročníka bratislavského festivalu Viva Musica!

Kvarteto vzniklo v roku 1995. Jeho členovia sú Filip Jaślar (1. husle), Michal Sikorski (2. husle), Pawel Kowaluk (viola) a Bolek Blaszczyk (violončelo).

MozART-GroupTáto štvorica brilantných hudobníkov je výnimočná tým, že ponúka publiku humor v hudbe. Alebo naopak, hudbu v humore. Každopádne, pri ich koncerte nezačujete z pódia ani slovo. „Grotesknú satiru v klasickej hudbe podčiarkuje pantomíma, choreografia a hudobné protiklady – improvizácia tradičnej či klasickej hudby, vo zvukoch a hlukoch, z Carmen na Bolero počas dvoch taktov, ale dočkáte sa aj nečakaného skoku z baroka na rock. Jednoducho, fascinujúca nezdvorilosť v podaní sláčikového kvarteta MozART Group z Poľska…“ (Kremnické gagy 2011)

Koncert MozART Group, skupiny hudobníkov, ktorí sa rozhodli hrať klasickú hudbu inak, si rozhodne nenechajte ujsť! V Banskej Bystrici si ho môžete vychutnať v stredu 27. januára v Aule Slovenskej zdravotníckej univerzity (19. hod.). Vstupenky sú už v predpredaji na www.ticketportal.sk a zakúpiť si ich môžete aj v Mana, s.r.o. (Národná 7, B. Bystrica, mana@mana.sk, 0911 590 396).

V spolupráci s agentúrou Mana, sme však pre vás pripravili súťaž, v ktorej jeden z vás môže vyhrať dve vstupenky na koncert MozART Group v Banskej Bystrici. Do žrebovania zaradíme všetkých, ktorí do soboty 16. januára odošlú formulár so správnou odpoveďou na otázku: Akú cenu si MozART Group odniesli z festivalu Kremnické gagy 2011?

Súťaž je ukončená. Výhercom sa stal Pavol Sokol.