Ako ste sa už mohli dočítať na našom portáli, 9. júna do Banskej Bystrice opäť zavíta martinské Slovenské komorné divadlo. Na pódiu Ivana Palúcha uvedie štvrtú časť divadelného sitkomu www.narodnycintorin.sk.

1_nc_4V tejto časti sitkomu sa po prvýkrát nepredstaví nová postava z cintorína. Pozornosť sa presunie do sveta živých. Objaví sa niekoľko figúrok snažiacich sa riešiť situáciu zmiznutej primátorky: policajti, novinári a televízne štáby márne pátrajú po akejkoľvek stope. A príde aj osoba s neobyčajnými schopnosťami…

Diváci sa vo štvrtom „národnom cintoríne“ opäť stretnú s Miloslavom Schmidtom (Marek Geišberg), Elenou Maróthy – Šoltésovou (Zuzana Rohoňová), Svetozárom Hurbanom Vajanským (Daniel Žulčák), Hanou Meličkovou (Kamila Antalová), psom Bačom (Dominik Zaprihač), Primátorkou (NadeždaVladařová) a zoznámia sa aj s Pavlom Palkuliakom (Ján Jackuliak), Kameramanom (Mário Herman)a Mariánom Lechanom v postave Mariána Lechana. Samozrejme, nebude chýbať ani hudobník, dramaturg Róbert Mankovecký.

Štvrtú časť www.narodnycintorin.sk, rovnako ako predošlé časti, prináša do Banskej Bystrice Občianske združenie Vis Verbi. Odohrá sa na Palúchovom pódiu v Aule Slovenskej zdravotníckej univerzity – vo štvrtok 9. júna o 19. hod.

V spolupráci s OZ Vis Verbi sme pre vás už tradične pripravili aj súťaž o vstupenky. Do žrebovania o dve vstupenky na www.narodnycintorin.sk 4 zaradíme všetkých, ktorí do piatku 3. júna vyplnia formulár a správne odpovedia na otázku: Akú úlohu stvárňuje vo www.narodnycintorin.sk Marek Geišberg?

Súťaž je ukončená. Výhercom sa stal Jozef Bakša.