Možno ste už niekedy otvorili tajomnú trinástu komnatu a keď ste zistili, že tam nič nie je, zostali ste stáť pred štrnástou… Skúste sa zamyslieť nad tým, aké asi by mohlo byť piate ročné obdobie. Jar, leto, jeseň, zima a …? Čo potom?

geisbergovciPiate ročné obdobie je názov hudobno-poetického recitálu Mariána a Martina Geišbergovcov a hudobného zoskupenia UMK. Recitál, ktorý vznikol na motívy lyrickej novely Panta Rei, môže (ale nemusí) byť odpoveďou na otázku v úvode.

Ak naozaj chcete vedieť, ako je to s „piatym ročným obdobím“ a zároveň pookriať pri slove a hudbe, príďte v nedeľu 8. septembra do banskobystrického Klubu Hudby a Divadla (HaD). Poetický recitál Piate ročné obdobie sa začne o 19-tej hodine. Účinkujú: Marián Geišberg, Martin Geišberg, Martin Wittgruber, Ondrej Kovaľ, Patrik Pačes.

V spolupráci s Klubom HaD sme pre vás pripravili súťaž o 2 vstupenky. Do žrebovania o ne zaradíme všetkých, ktorí do štvrtka 5. septembra 14.00 h správne odpovedia na otázku: Uveďte názov novely, na motívy ktorej vzniklo Piate ročné obdobie.

Súťaž je ukončená. Výherkyňou sa stala Zuzana Golianová.