Český pesničkár Pavel Helan v rámci svojho aktuálneho adventného turné po Čechách a Slovensku vystúpi aj v banskobystrickom Klube Hudby a Divadla.

ph_bbNebude to jeho prvý koncert v Banskej Bystrici. V Klube HaD koncertoval približne o takomto čase aj vlani. Po Banskej Bystrici ho čakajú koncerty ešte v Žiline, Ružomberku a Ostrave.

Pavel Helan, rodák z Moravských Knínic, začínal s hudbou ako gitarista v jazz bande Young Pekáč Mojmíra Bartku, kde si osvojil dôležité heslo: Strýko hraj, neustále hraj!. Je absolventom gitarovej školy Ota Pinknera. Zvíťazil v relácii Do-re-mi, pôsobil ako učiteľ hudobnej výchovy v New Yorku, sprevádzal bretónskeho speváka Yvesa Guel, bol členom Revival U2/stay, koncertoval v Malajzii a Hong Kongu… a bol tiež finalistom súťaže Československo má talent 2013. Vlani koncertoval na festivaloch a v kluboch v Čechách aj na Slovensku, bol hosťom Tomáša Klusa aj Honzu Nedvěda. V roku 2008 mu vyšiel prvý album Je (mně) příjemně, jeho druhý album s názvom i Bůh vyšiel v roku 2014.

Helanove piesne sú optimistické, humorné a zábavné, no často prinášajú aj vážne témy a hlbšie myšlienky. Na koncerte tohto skvelého pesničkára, speváka, gitaristu, pianistu a baviča, si určite prídete na svoje.

Koncert Pavla Helana v Klube HaD sa uskutoční v sobotu 17. decembra o 19. hod. a vstupenky naň môžete vyhrať v súťaži, ktorú sme pre vás pripravili s Klubom HaD.

Do žrebovania o dve vstupenky zaradíme všetkých, ktorí do stredy 14. decembra vyplnia a odošlú formulár so správnou odpoveďou na otázku: Aký názov má druhý album Pavla Helana?

Súťaž je ukončená. Výhercom sa stal Pavol Sokol.