Už len niekoľko dní zostáva do otvorenia druhého ročníka divadelno-hudobného festivalu Mičinský pitvor, ktorý aj tento rok prichádza s plným vrecom umenia a dobrej zábavy pre veľkých aj malých.

Mičinský pitvor sa koná, ako inak, na Hornej Mičinej, od piatku 16. júna do nedele 18. júna a deti by na ňom rozhodne nemali chýbať. Čaká ich tam veľa krásnych prekvapení.

Ak chcete urobiť radosť svojim deťom – a, pravdaže,aj sebe,  zájdite na Mičinský pitvor už v piatok 16. júna podvečer, kedy to na námestíčku v Hornej Mičinej začne žiť a dýchať festivalom. Stretnete tam Šaška Fjodora či žonglérov, nakuknete a možno aj nakúpite v stánkoch. Bohatý sprievodný program na námestí sa začína od 18. hod.

Pre deti akejkoľvek výšky a rodičov akejkoľvek hrúbky je určené predstavenie v podaní Divadla Teatro Tatro Cirkus Charms, ktoré sa v piatok 16. júna odohrá v šapito Teatro Tatro (17. hod.). Bude to doslova lahôdka pre ctiteľov akrobatického umenia! Balerína na lane, akrobati, neuveriteľné akrobacie na koni, žonglovanie popierajúce zákony fyziky, silní muži a silné ženy… a cvičená žraločia samica!

Deti si však na svoje prídu najmä v sobotu 17. júnaDetskom bloku na hornomičinskom futbalovom ihrisku. Čakajú ich rozprávky Ako sa Gašpar takmer kráľom stal (11. hod.) a Princ Bajaja (14. hod.), ktoré im z Hriňovej na rebriniaku dovezie Divadlo z domčeka. A medzi rozprávkami to bude koncert pána Pánka (12.30 hod.). K tomu všetkému ešte aj množstvo cirkusových aktivít pre deti aj dospelých, zóna so spoločenskými hrami Ihrysko, aj čítanie z knižky O chlapcovi, ktorý hľadal vôňu čokolády, počas celého Detského bloku.

Po jeho skončenívšak netreba hneď utekať domov, lebo program na ihrisku pokračuje ďalej a užívať si ho môžu (zadarmo) všetci, deti aj dospelí. Po tanečnom workshope Laca Cmoreja, ktorý začína o 15. hod., predvedú svoj Prasečí cirkus Bratři v tricku (16. hod.) a s ukážkami z cirkusovej školy sa predstaví CirKusKus (17. hod.).

Kompletný program a predpredaj vstupeniek na festival Mičinský pitvor 2017 nájdete na nasledujúcej webovej stránke festivalu.

SÚŤAŽ O VSTUPENKY NA DETSKÝ BLOK

Takže ak by ste náhodou nevedeli, čo s deťmi, šup s nimi do pitvora! Mičinského, samozrejme. Čaká vás tam množstvo úžasných spoločných zážitkov.

K vašej pohode by sme chceli prispieť aj my, a to súťažou o vstupenky na Detský blok (sobota 17. jún, od 11. do 15. hod.), ktorú sme pre vás pripravili s organizátormi Mičinského pitvora OZ Umenie na Hornej. Do žrebovania o 2 x 2 vstupenky zaradíme všetkých, ktorí do nedele 11. júna odošlú vyplnený súťažný formulár.

Súťaž je ukončená. Výhercami sa stali Eva Hermáneková a Richard Wolt.