Známy pesničkár a už takmer pravidelný (a veľmi vítaný!) hosť banskobystrického Klubu Hudby a Divadla (HaD) Martin Geišberg, koncertoval už s mnohými kapelami a interpretmi. Tentoraz vám v Klube HaD zahrá a zaspieva s Jánom Svetlanom Majerčíkom.

HaD koncertJano Majerčík je od detstva zrastený s folklórom a ľudová pieseň je aj hlavným zdrojom jeho inšpirácií. Pochádza z Východnej a toto prostredie ho ovplyvňuje nielen v živote, ale zanecháva výraznú stopu aj v jeho hudobnej tvorbe, ktorá sa uberá iným smerom, než na akú sú priaznivci folku zvyknutí. Nesporne silnou stránkou jeho tvorby sú texty. Dominujú v nich hodnoty, ktoré oddávna boli a stále sú dôležité pre život človeka.

Koncert „duši lahodiaci“, na ktorom spoločne zahrajú a zaspievajú Martin Geišberg a Ján Svetlan Majerčík, sa uskutoční v piatok 11. apríla o 19. hodine v Klube HaD (Horná 95, Banská Bystrica, www.klubhad.sk).

Vstupenky sú už v predaji, no my vám opäť dávame šancu ich aj vyhrať. Víťaza 2 vstupeniek vyžrebujeme z tých súťažiacich, ktorí nám do nedele 6. apríla správne odpovedia na otázku: Odkiaľ pochádza pesničkár Ján Svetlan Majerčík?

Súťaž je ukončená. Výherkyňou sa stala Jana Lizoňová.