Sú Banskobystričanky a sú šarmantné. Majú kapelu a s ňou aj nový, jedinečný projekt La Femme Postmodern.

Spevácke duo La FemmeMichaela Kukurová a Marta Ďumbalová, sú absolventky Konzervatória J.L. Bellu a Akadémiu umení v Banskej Bystrici. Začiatkom minulého roka prešli celé Slovensko s kapelou Desmod, Zlatými husľami a Big Bandom Jula Selčana. Účinkovali v tanečnej show TV JOJ Tanec snov, kde spolupracovali s mnohými významnými menami česko-slovenskej hudobnej scény ako je skupina Elán, Karel Gott a ďalší. Hosťujú v Štátnej opere v Banskej Bystrici, v košickom muzikálovom divadle Cassia a spolupracujú aj s divadlom Nová scéna v Bratislave. Počuť a vidieť ich môžete aj na koncertoch banskobystrickej a capelly Ottovoce, ktorej sú členkami, a v ďalších hudobných formáciách ako Čarovné ostrohy, Martin Uherek Quartet, Hitband, Fervido, prezentujúcich jazz, swing, rock a pop.

Repertoár La Femme tvoria známe muzikálové, rockové a popové piesne, šansóny a cover verzie svetových hitov ale aj pop operných skladieb.Ich nový projekt La Femme Postmodern je jedinečný tým, že prináša najznámejšie slovenské populárne piesne v podobe rôznych žánrov „vintage“ štýlu – najmä skorých foriem 20. storočia ako je swing a jazz. Sú medzi nimi piesne Mariky Gombitovej, Dary Rolins, Beáty Dubasovej, Elánu ale aj ďalších, v špeciálnej úprave klaviristu Jakuba Tökölyho.

„Vyberali sme pesničky, ktoré patria medzi slovenskú klasiku, ktoré všetci poznáme a máme ich radi. Aby boli poslucháčom na prvé počutie známe, mohli si ich pospevovať s nami… sú ale v úplne novom, štýlovom šate,“ hovorí Marta Ďumbalová z dua La Femme.

Live performance La Femme s jazzovým triom v zložení Jakub Tököly (piano), Peter Korman / Róbert Ragan (kontrabas) a Peter Solárik (bicie) tak naberá úplne iný rozmer. Výborné hudobné výkony, moderné aranžmány, originálny spevácky prejav a nekonečná energia… To sú hlavné atribúty La Femme Postmodern. Presvedčiť sa o tom môžete už v piatok 10. marca (21. hod.) v nočnom bare zvolenského Hotela Poľana, kde La Femme spolu s kapelou prvý raz oficiálne, a teda premiérovo, projekt La Femme Postmodern predstavia. Určite tam zaznie aj Vyznanie Mariky Gombitovej, skladba, ktorú sa podujme naspievať len veľmi málo speváčok. Dievčatá z La Femme si to „dovolili“ a výsledok je naozaj úžasný.

„Áno veru, dovolili sme si to. Trošku sme sa s piesňou pohrali a dostala o štipku veselšiu náladu. V kútiku duše dúfame, že by sa Marika na nás za to nenahnevala. Mariku máme obe veľmi rady už odmalička a nadovšetko si ju vážime,“ hovorí Marta Ďumbalová.

La Femme s kapelou plánujú sériu koncertov po Slovensku a dúfajú, že čo najskôr predstavia svoj nový projekt aj vo svojom rodnom meste, Banskej Bystrici. V piatok 10. marca, ako sme už spomenuli, koncertujú vo Zvolene.

Dve vstupenky na tento magický večer v Hoteli Poľana môžete vyhrať v súťaži, ktorú sme pre vás pripravili v spolupráci s La Femme. Do žrebovania zaradíme všetkých, ktorí do pondelka 6. marca odošlú vyplnený súťažný formulár so správnou odpoveďou na otázku: Ako sa volá nový projekt speváckeho dua La Femme?

Súťaž je ukončená. Výherkyňou sa stala Bronislava Krédlová.