Do obce Horná Mičiná, ktorá v júni tohto roku po prvý raz otvorila dvere divadelno-hudobného festivalu Mičinský pitvor, prichádza Kumšt.

Kulturák v Hornej Mičinej_práce pokračujúPríbeh o trojici nerozlučných kamarátov, ktorí sa cez zdanlivo obyčajnú debatu o umení dostanú až k životne dôležitému konfliktu, prináša do hornomičinského kultúrneho domu Občianske združenie Umenie na Hornej.

„Mičiná nám prirástla k srdcu a nechceme, aby sála kulturáku bola až do druhého ročníka festivalu Mičinskýpitvor, ktorý bude v júni 2017, nevyužitá,“ hovorí Zuzana Kohútová z OZ Umenie na Hornej. „Rozhodli sme sa že z času na čas tam zorganizujeme predstavenie. Keďže je to kapacitne väčší priestor s kaskádovitým sedením a aj väčším javiskom, môžeme tam pozvať aj účinkujúcich, ktorí sa nám do Klubu Hudby a Divadla nezmestia. Vďaka finančnej podpore Nadácie Poštovej banky už viac ako dva mesiace, za pomoci dobrovoľníkov, kamarátov aj obyvateľov obce pracujeme na „verande“ pred sálou a tešíme sa, že hercov aj divákov predstavenia Kumšt privítame už v novom šate.“

Autorkou úspešnej divadelnej hry Kumšt je francúzska spisovateľka a dramatička Yasmina Reza. Hra bola preložená do 35 jazykov a ocenená niekoľkými svetovými cenami. Je plná humorných situácií ale aj dramatických zvratov a dýcha atraktívnosťou aj vďaka skvelému hereckému obsadeniu CsongorKassai, Martin Mňahončák a Gregor Hološka.

KumštTúto vtipnú inscenáciu a zároveň silný príbeh si rozhodne nenechajte ujsť. V kulturáku v Hornej Mičinej si ju môžete vychutnať v nedeľu 2. októbra o 19. hod. (predstavenie trvá 1,5 hod. bez prestávky). Vstupenky sú v predpredaji v Klube Hudby a Divadla, v Železiarstve MT v Hornej Mičinej a v stieti Ticketportal.

Dve vstupenky však môžete vyhrať v súťaži, ktorú sme pre vás pripravili s Klubom HaD. Do žrebovania zaradíme všetkých, ktorí do stredy 28. septembra vyplnia a odošlú súťažný formulár so správnou odpoveďou na otázku: Koľkí kamaráti účinkujú v príbehu Kumšt?

Súťaž je ukončená. Výherkyňou sa stala Veronika Giertlová.