Jedinečný projekt piatich hudobníkov, ktorí sa rozhodli oživiť starú hudbu zo 14. až 17. storočia a unikátne miesta samotných koncertov. Slovenské hrady a zámky, autenticky interpretovaná hudba na dobových nástrojoch a odborný výklad histórie. Projekt Corna Musica si zaslúži pozornosť každého poslucháča, ktorý sa nebojí spoznávania nových hudobných svetov.

CORNA MUSICAZáujem o vlastné dejiny a umenie. To je cieľom hudobného turné, akých sa v našej krajine veľa nekoná. Projekt Corna Musica navyše zaujme aj samotnou zostavou hudobníkov. Umelecký vedúci a pedagóg Juraj Korec do projektu totiž pozval aj jazzového saxofonistu Nikolaja Nikitina. Obsadenie dopĺňajú Nikola Ovčarovičová, Juraj Mitošinka a Ivan Čermák. Každý zo spomínaných hudobníkov prispôsobil svoju hru dobovým hudobným zákonitostiam. Na siedmich koncertoch zaznie domáca tvorba, ostatná slovanská proveniencia, svetská ale aj duchovná hudba. Zoskupenie Corna Musica však čerpá aj z dobových materiálov a tanečných zbierok. Príďte si vypočuť nástroje ako šalmaj, dulcián, cornamusa alebo gemshorn. Členovia zoskupenia Corna Musica nechcú osloviť iba milovníkov histórie a starého umenia. Projekt je preto určený študentom ale aj laickým domácim a zahraničným poslucháčom.

Stará hudba v autentickom prevedení v kombinácii s unikátnymi miestami konania koncertov. Turné projektu Corna Musica sľubuje jedinečný zážitok z historického umenia, ktoré ožije vďaka originálnej pätici slovenských hudobníkov. Príďte sa presvedčiť o tom, že naše umelecká história si nezaslúži zostať zabudnutá.

Prvý koncert turné Corna Musica sa uskutoční v sobotu 17. augusta o 17. hod. v kaštieli v neďalekom Sv. Antone. A my sme pre vás v spolupráci s Real Music House pripravili súťaž o 2 vstupenky na túto jedinečnú hudobnú udalosť. Do žrebovania o vstupenky zaradíme všetkých, ktorí do piatka 10.00 h správne odpovedia na otázku: Hudbu z ktorého obdobia oživuje projekt Corna Musica?

Súťaž je ukončená. Výhercom sa stal Robert Durfina.