Do podivného sveta reštaurácií a čašníkov vás zavedie komédia Chutilo vám, páni?, ktorú v nedeľu 23. októbra uvedie banskobystrický Klub Hudby a Divadla.

palo-seris2Táto komédia jedného herca je zmesou pohybového divadla, pantomímy, absurdity a tanca. Vzišla zo spolupráce Pavla Seriša s českým hercom a režisérom Arnoštom Goldflamom na JAMU v Brne. Pavol Seriš ju preložil do anglického a francúzskeho jazyka a vystupoval s ňou na festivaloch v Poľsku, Rakúsku, Taliansku, Kosove, Maroku, Iráne či Libanone. Inscenácia získala viacero prestížnych ocenení, najnovšie Cenu publika na festivale Monomaffia 2016 v Pärnu v Estónsku a vlani Cenu diváka na festivale netradičných divadiel Kopřiva 2015, Cenu za najlepší herecký výkon na festivale Fitua 2015 v Agadire v Maroku a Hlavnú Cenu na festivale European Young Theatre 2015 v Spolete v Taliansku.Začiatkom apríla tohto roku sa uskutočnila už jej 100. repríza, a to v Národnom divadle Brno.

Jedno pódium, jeden herec, minimum rekvizít, ale viac ako dvadsať rôznych charakterov. To je Pavol Seriš v komédii Chutilo vám, páni?, ktorú si sám napísal a sám si ju aj zahrá.

palo-seris1Pavol Seriš, rodák z Trenčína, študoval anglický a nórsky jazyk na Filozofickej fakulte Masarykovej univerzity v Brne. Počas štúdia veľa cestoval, začal sa venovať divadlu a v decembri 2006 založil spolu s Jurajom Hubinským autorské divadelné zoskupenie Neandrtal Teatr (dnes S+H). Absolvoval tiež Ateliér klaunskej scénickej a filmovej tvorby na Janáčkovej akadémii múzických umení v Brne. Žije autorským divadlom, v ktorom mieša stand-upcomedy, fyzické divadlo, absurdný humor, pantomímu či tanec.

V nedeľu 23. októbra si Pavla Seriša a jeho viac ako dvadsať rôznych charakterov v komédii Chutilo vám, páni? môžete vychutnať v banskobystrickom Klube Hudby a Divadla, kde sa Palo Seriš „zastaví“ v rámci svojho turné Klaun túr 2016. Začiatok predstavenia je o 19. hod.

Lístky na tento nesporne zábavný večer môžete vyhrať v súťaži, ktorú sme pre vás pripravili v spolupráci s Klubom HaD. Do žrebovania o dve vstupenky zaradíme všetkých, ktorí do stredy 19. októbra odošlú vyplnený formulár so správnou odpoveďou na otázku: Kde sa odohrala 100. repríza komédie Chutilo vám, páni?

Súťaž je ukončená. Výherkyňou sa stala Jarmila Lerchová.