Zabudnite na sex, spánok a pokoj! Vstup detí do vášho života všetko zmení. Intímny život ide do hája, obaja partneri sú podráždení, unavení… ale vlastne veľmi, veľmi šťastní. One man show Ocko prichádza opäť do Banskej Bystrice.

13_Ocko_HaDSú to už tri roky, čo svetovo vychýrená one man show OCKO prišla aj na Slovensko (premiéra 20. septembra 2012 v Bratislave). Hra Ocko má svoj pôvod na Islande. Jej autor Bjarni Haukur Thorsson sa inšpiroval vlastnou úlohou otca, vďaka čomu vtipne a výstižne prevádza diváka celým procesom otcovstva od tehotenstva až po radosti a povinnosti po narodení dieťatka.

Spisovateľ a producent ale aj herec Bjarni Haukur Thorsson hráva komédiu Ocko pravidelne na Islande a vo Švédsku. Hra, (pôvodný názov The Dad), na ktorej pracoval štyri  roky, mala premiéru v januári 2007 v Reykjavíku, v divadle pre 150 osôb. Hra sa okamžite stala hitom, čoskoro sa presťahovala do oveľa väčšej islandskej národnej opery a postupne sa rozšírila do ďalších 20 krajín sveta.

Predstaviteľom Ocka u nás je herec, komik a otec dvoch dcér Roman Pomajbo. Je hlavným a zároveň jediným účinkujúcim v tejto divadelnej šou, ktorej režisérom je Eduard Kudláč. Krátku video ukážku z predstavenia si môžete pozrieť na tejto stránke.

Pomajbo1Byť ockom si vyžaduje veľa odvahy, odhodlania a zručností. Chlapi, nie ste v tom sami, príďte sa pozrieť, ako sa to dá s humorom zvládnuť. Ženy sa, naopak, na chvíľku dostanú do hlavy mužom a pochopia všetko doposiaľ nepochopené. A pokiaľ ešte deti nemáte, alebo vám už odrástli… nevadí, určite sa v mnohých situáciách nájdete tiež. Ďalšie video k predstaveniu si môžete pozrieť na nasledujúcom video odkaze.

Humornú spoveď novopečeného otca, one man show Ocko, uvedie banskobystrický Klub Hudby a Divadla (HaD) v piatok 13. novembra o 19. hod. A my sme v spolupráci s Klubom HaD už tradične pripravili pre vás súťaž. Do žrebovania o dve vstupenky na Ocka zaradíme všetkých, ktorí do nedele 8. novembra správne odpovedia na otázku: V ktorej krajine má pôvod hra Ocko?

Súťaž je ukončená. Výherkyňou sa stala Zuzana Pastierová.