V čase vydania svojho nového singla Élan – 13. februára 2015,  fínska kapela Nightwish ohlásila skvelú správu pre svojich slovenských fanúšikov.

nightwish2

Po dvanástich rokoch táto famózna skupina vystúpi na tom istom mieste, kde odohrala svoj historicky prvý koncert na Slovensku. V nedeľu 14. júna vystúpi Nightwish na Amfiteátri v Banskej Bystrici. Keďže Nightwish sú jednotkou európskeho ale aj svetového symfonického metalu, môžeme v pohode hovoriť o megakoncerte. Hosťom koncertu bude švédska heavymetalová skupina Sabaton.

Koncert sa uskutoční v rámci svetového turné k albumu Endless Forms Most Beatifull, ktorý vyšiel koncom marca. Turné sa začína 6. júna vo Fínsku. Do Banskej Bystrice príde Nightwish deň po účinkovaní na festivale Nova Rock v rakúskom Nickelsdorfe. Koncertná šnúra pokračuje vo Švajčiarsku, Francúzsku, Čechách (12. júla, Masters of Rock vo Vizoviciach), Maďarsku, Španielsku, Fínsku, Belgicku, Nemecku a končí 29. augusta v Nórsku.

Oproti roku 2003, kedy kapela prvý raz koncertovala na Slovensku, sa zmenila zostava. Okrem stabilných členov Tuomasa Holopainena (klávesy), Emppu Vuorinena (gitara) a Marca Hietalu (basgitara, spev) sa na banskobystrickom koncerte predstavia Kai Hahto (bicie), známy najmä z kapiel Wintersun a Swalow the Sun a Troy Donockley (píšťala, bazuka, spev). Speváčku Tarju a jej nasledovníčku Anette nahradila všestranná a skvelo vyzerajúca a spievajúca Floor Jansen.

V spolupráci s agentúrou EPG, ktorá koncert Nightwish v Banskej Bystrici organizuje, sme pre vás pripravili súťaž o tričko a vstupenku. Do žrebovania zaradíme všetkých, ktorí do piatku 5. júna správne odpovedia na otázku: Po koľkých rokoch sa kapela Nightwish vracia na banskobystrický Amfiteáter?

Súťaž je ukončená. Výherkyňou sa stala Mária Senčeková.