V histórii heavy metalu nie je veľa takých kapiel, ktoré by opakovane slávili svoj comeback. Nemeckej heavy metalovej kapele Accept sa to podarilo. O dva týždne Accept koncertuje na banskobystrickom Amfiteátri.

Po druhý raz sa kapela vrátila na scénu pred štyrmi rokmi s reunionovou nahrávkou Blood Of The Nations. Doma, v Nemecku, sa Accept dostal na skvelé 4. miesto v rebríčku predajnosti, čo je zatiaľ najlepšie umiestnenie v kariére kapely.

Accept v novej zostave

Monsters of Rock Brasil 2015 stageV apríli sa kapela vydala na famózne Blind Rage World Tour 2015. Má už za sebou koncerty v Mexico City (Mexiko), Rio de Janeiro a Sao Paulo (Brazília). V máji koncertuje v Nemecku, Grécku, Maďarsku, Poľsku a na Slovensku, kde odohrá jediný koncert a to 28. mája na Amfiteátri v Banskej Bystrici. Turné pokračuje v júni vo Fínsku a Česku, v júli sa Accept predstaví v Slovinsku, Francúzsku, Španielsku, Dánsku, Švédsku, Belgicku a opäť aj v Nemecku.

Na aprílovom brazílskom Monsters Of Rock, kde hrali aj také veľké mená ako Ozzy Osbourne, Kiss, Judas Priest či Manowar, odohrala kapela Accept hodinový koncert. V Banskej Bystrici to bude rovných 100 minút neopakovateľného heavy metalu! A treba povedať, že na Monsters Of Rock sa zúčastnila aj kapela Unisonic (Nemecko), ktorá vystúpi s Accept na banskobystrickom Amfiteátri. Táto kombinácia Accept + Unisonic sa v rámci turné Blind Rage objaví v Európe len na Slovensku.

Kapela Accept, ktorá predala po celom svete cca 17 miliónov svojich albumov, sa v Banskej Bystrici predvedie v novej zostave. Gitaristom kapely sa stal Uwe Lulis, dlhoročný gitarista kapely Grave Digger (nahral albumy ako Reaper, Symphony of Death, Heart of Darkness alebo Tunes of War). Za  bicími bude Christopher Williams, viac štúdiový ako koncertný hráč, ktorý však má obrovské skúsenosti s množstvom veľkých mien, ako napríklad Kid Rock and Dave Olson (Steppenwolf).

Takže zostava: Wolf Hoffmann, Peter Baltes, Mark Tornillo,  Uwe Lulis, Christopher Williams.

[youtube 7DUTFuIm4cY 640 390]

Unisonic a Masterplan

Headlinerom koncertu Accept v Banskej Bystrici, ako sme už spomenuli, bude nemecká kapela Unisonic. Kto sú Unisonic? Stačí snáď spomenúť mená Michael Kiske a Kai Hansen. Štvoroktávový spevácky zázrak z dôb najúspešnejších albumov Helloween, v jednej kapele so zakladateľom tejto legendy. Tzv. reunion Kiske/Hansen spôsobil medzi fanúšikmi veľký záujem o novú kapelu, ktorá sa prihlásila o svoje miesto na hudobnom Olympe s albumom Unisonic (2012).

[youtube 2XR65ATnBWI 640 390]

Podľa posledných informácií z agentúry EPG, ktorá koncert organizuje, silnú nemeckú dvojicu Accept a Unisonic posilní ešte jeden špeciálny hosť, ďalšia nemecká skupina – Masterplan! Skupina sa dostala do povedomia fanúšikov už pred vydaním svojho debutu Masterplan z roku 2003. Nahrávka sa stala najpredávanejším rockovým a metalovým debutom za rok 2003 v Európe! Dôvod bol jednoduchý. Za kapelou stáli muzikanti Roland Grapow a Uli Kusch z Helloween, ktorí v podstate aj kvôli tomuto projektu prišli o miesto v Helloween. Moderný heavy metal, skvelé skladby, vražedný zvuk nahrávky a technicky dokonale zahraný album, posilnený silným hlasom Jorna Landeho, ihneď u fanúšikov zabodoval.

Masterplan aktuálne pôsobia v zostave Roland Grapow (gitara a sprievodný spev), Rick Altzi (spev), Axel Mackenrott (klávesy), Jari Kainulainen (basgitara) a Martin Škaroupka (bicie). Na Slovensku skupina naposledy koncertovala v roku 2013 v Košiciach a Bratislave.

[youtube sH1Gjd82Clk 640 390] 

Špeciálni hostia

AnstratusAko hostia vystúpia na koncerte hardrockoví Red´sCool z Petrohradu, banskobystrická thrash metalová kapela Anstratus a Midnight Scream z Veľkého Krtíša (power-thrash). Obe mladé slovenské skupiny sa stali sa víťazmi súťaže o účasť – hranie na najväčšom svetovom metalovom festivale WACKEN OPEN AIR v rokoch 2013 a 2014.

Koncert na Amfiteátri v Banskej Bystrici vo štvrtok 28. mája začína o 17. hod.

Predpredaj vstupeniek na: www.ticketportal.sk (vstupenky si môžete zakúpiť v Informačnom centre – Radnica, Banská Bystrica).

V spolupráci s agentúrou EPG, ktorá organizuje koncert Accept a Unisonic na Slovensku, sme pre vás pripravili súťaž o tričká Unisonic a CD Accept. Do žrebovania zaradíme všetkých, ktorí do nedele 17. mája správne odpovedia na otázku: V rámci akého turné vystúpi kapela Accept v Banskej Bystrici?

Súťaž je ukončená. Výhercami sa stávajú Jarmila Petríková  a Mário Gajan.