Festival Mičinský pitvor sa po vlaňajšom, kvôli pandémii oneskorenom augustovom termíne, uskutoční opäť v júni. Obľúbený rodinný divadelný a hudobný festival s čarovnou atmosférou zaplní uličky Hornej Mičinej od 18. do 20. júna 2021.

Predzvesťou a zároveň pozvánkou na šiesty ročník festivalu Mičinský pitvor bude Ohňová show na banskobystrickom Námestí SNP v piatok 4. júna. S ohňom sa zahrajú Kyseli Krastafci, o ktorých je známe, že „oživia sezónu aj mŕtveho muža“. Tiež je známe, že toto kaukliarske zoskupenie je stálou ozdobou festivalu už od jeho počiatku. Je teda samozrejmé, že Kyseli Krastafci, čo v preklade znamená „kyslé uhorky“, nebudú na Mičinskom pitvore chýbať ani tento rok. Nenechajte si ujsť ich piatkovú Ohňovú show! Začína sa o 21:00 h. Ohňovú show na Námestí SNP podporilo Mesto Banská Bystrica.

Mičinský pitvor 2020:

https://www.youtube.com/watch?v=ebbsUNAneGQ

Festival  otvoria Heľenine oči

Program šiesteho Mičinského pitvora je už tradične lákavý až neodolateľný. Ponúkne hudbu, divadlo a, pravdaže, aj pestrú pouličnú show, klaunov a akrobatov, veď fenomén „nového cirkusu“ je to, čím je tento festival povestný. V programe vystúpia: Heľenine oči, Kristína Tormová, Kyseli Krastafci, Martin Geišberg, Lucia Korená, Teatro Tatro Štúdio, Odivo, Ján Mikuš alias John Clown, CirKusKus a Campana Batucada, Divadlo Š.E.M., Fekete Seretlek, Studio Damúza a ďalší.

Martin Geišberg – Ronja:

Festival otvorí kapela Heľenine oči. Koncert sa uskutoční v piatok 18. júna na futbalovom ihrisku (18:00 h). Iste zaujme aj diskusia s Martinom Šulíkom a Ferom Liptákom a film Záhrada.

V sobotu 19. júla od 11:00 h sa predstavia divadlá Teatro Tatro (Červená čiapočka), Odivo (Divočiny), Fekete Seretlek a Studio Damúza (Rat), zahrajú a zaspievajú  Martin Geišberg, Lucka Korená a ďalší. Návštevníci festivalu sa môžu tešiť aj na cirkusovo-bubenícku show Circus Batucada v podaní CirKusKus a Campana Batucada, pouličné vystúpenie Divadla Š.E.M., či Johna Clowna a ďalších. Na záver druhého festivalového dňa Kyseli Krastafci predvedú svoju Ohňovú show. Nedeľný Workshop nového cirkusu sa tiež bude niesť v réžii zoskupenia Kyselí Krastafci.

Heľenine oči – Obchádzka:

Vstupenky na festival sú už v predpredaji. Môžete si vybrať vstupenky na piatkový (10 €) či sobotňajší (15 €) program, alebo si zakúpiť permanentku na celý festival (20 €). Deti do 10 rokov majú vstup na festival zdarma! Predpredaj nájdete v sieti ticketlive.sk.

Viac informácií nájdete na Facebooku alebo webovej stránke podujatia.

Podujatie z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia a Banskobystrický samosprávny kraj.

Súťaž o permanentky

Permanentky na Mičinský pitvor 2021 však môžete vyhrať aj v súťaži, ktorú sme pre vás pripravili v spolupráci s organizátormi festivalu – OZ Umenie na Hornej. V súťaži máme po dve permanentky pre dvoch výhercov alebo výherkyne. Do súťaže sa môžete zapojiť do nedele 6. júna na Facebooku BBonline.sk.