Ak už rozmýšľate nad vianočnými darčekmi, určite si nenechajte ujsť našu súťaž o najnovšiu Guinnessovu knihu rekordov. V júli vyšla vo Veľkej Británii a už mesiac ju máme aj na Slovensku.

gwr_2017Guinnessova kniha rekordov, ročenka o všetkých oficiálne zaznamenaných a uznaných rekordoch na svete, ktorá má množstvo fanúšikov, vychádza už po 62. raz. Významná je skutočnosť, že popri základnej verzii originálnej Guinness World Records 2017 si v Čechách a na Slovensku po prvý raz môžeme kúpiť aj Guinness World Records 2017 Hráčska edícia, čo nesporne teší milovníkov a užívateľov počítačových a video hier. Tento nový titul prináša aktualizované rekordy, najvyššie skóre, články plné faktov a exkluzívne rozhovory s osobnosťami herného priemyslu.

Aj „Guinnesska“ 2017 prezentuje tisíce rekordov – tak faktografických o všetkom možnom i bizarnom na Zemi, ako aj o všetkom najrýchlejšom, najväčšom, najšikovnejšom, čo na absolútnej rekordnej úrovni vykonali ľudia alebo zvieratá. Navyše, tento ročník Guinnessovej knihy rekordov je významne obohatený v kapitolách o skúmaní vesmíru, vrátane rozhovoru s „človekom z Mesiaca“ kozmonautom Buzzom Aldrinom. V publikácii nájdete dovedna vyše 4 tisíc rôznych svetových rekordov na 256 stranách s početnými fotografickými ilustráciami jednotlivých záznamov. Hráčska edícia má 216 strán.

Guinness World Records (GWR) je najvýznamnejšou globálnou autoritou v uznávaní a registrovaní rekordov na celom svete. Táto ikonická ročenka prvýkrát vyšla v roku 1955. Doteraz sa jej predalo vyše 136 miliónov výtlačkov, bola preložená do viac ako 20 jazykov, predávala sa vo viac ako 100 krajinách sveta. Špeciálny variant GWR – Gamer´sEdition, bol prvýkrát publikovaný v roku 2007 a predalo sa ho viac ako 4 milióny výtlačkov.

Knihy Guinness World Records 2017 a Guinness World Records 2017 Hráčska edícia (SLOVART, 2016) sa predávajú samostatne, no v súťaži, ktorú sme pripravili v spolupráci s Vydavateľstvom Slovart, má jeden/jedna z vás šancu vyhrať obe knihy. Do žrebovania zaradíme všetkých, ktorí do 6. decembra vyplnia a odošlú súťažný formulár so správnou odpoveďou na otázku: Koľko svetových rekordov je zdokumentovaných v publikácii Guinness World Records 2017?

Súťaž je ukončená. Výherkyňou sa stala Mária Bujňáková.