Kniha ako darček poteší vždy, nielen na Vianoce. Určite vás zaujmú aj tieto tri knižné novinky z Vydavateľstva Ikar.

Nigela Lawsonová: Nigellissima

NigellissimaLákavé talianske inšpirácie… Gastronomické srdce Nigelly Lawsonovej patrí Taliansku! V tejto knihe ponúka 120 receptov, ktoré sú oslavou čerstvého, chutného a nenáročného jedla. Jednoduchosť, priamočiarosť a príťažlivosť talianskej kuchyne tu predstavuje vlastným neodolateľným spôsobom, ktorý ducha Talianska vnesie aj do vašej domácej kuchyne. V knihe nájdete recepty na cestoviny, mäso, ryby a hydinu. Nechýba kapitola venovaná  zelenine, prílohám a sladkostiam. A ako inak: Vianoce inšpirované Talianskom. V tejto časti knihy Nigella ponúka recepty na grissini obalené prosciuttom, krabie crostini, slané panettone kocky či parmezánové linecké kolieska, ale aj makaróny na horalský spôsob a ďalšie pochúťky. V knihe nájdete recepty na cestoviny, mäso, ryby, hydinu, zeleninu a prílohy, aj sladkosti.

Do žrebovania o knihu Nigellissima zaradíme všetkých, ktorí do nedele 10. januára vyplnia a odošlú súťažný formulár.

Súťaž je ukončená. Výherkyňou sa stala Erika Sliacka.

Alena Čermáková: Anton Srholec

Anton Srholec„Na našom živote je dôležité nie to, čo sme dosiahli, ale tá cesta, po ktorej sme išli.“ Silný životný príbeh Antona Srholca, rímskokatolíckeho kňaza, saleziána, spisovateľa, charitatívneho pracovníka, politického väzňa a buriča, ale predovšetkým láskavého človeka, ktorý nikdy neopustil svoje zásady a vždy bojoval za lepší svet, zachytila v celovečernom dokumentárnom filme režisérka Alena Čermáková. Rozhovory s Antonom Srholcom spočiatku viedla u seba doma pri raňajkách. Neskôr vznikla potreba zaznamenať ich a začal sa rodiť podklad pre knihu, v ktorej sa autorka snažila zachovať autenticitu Srholcových slov, aby priblížila ľuďom jeho zmýšľanie o svete i o Bohu čo najpravdivejšie, najvernejšie.

Rozhovory a úvahy predstavujú čitateľom minulé i súčasné dni tohto výnimočného muža. Umožňujú im nahliadnuť do spôsobu jeho premýšľania a činov, odhalia jeho húževnatosť, túžbu pomáhať a milovať ľudí až na smrť. Autorka neprináša len Srholcov portrét, ale predovšetkým vyjadruje úctu mužovi, ktorý nám ukazuje smer na ceste životom.

Knihu dopĺňajú fotografie zo súkromného archívu Antona Srholca a jeho najbližších, ale aj dokumenty z leopoldovskej väznice a umelecké fotografie Maňa Štraucha. Súčasťou knihy je DVD s celovečerným dokumentárnym filmom Anton Srholec, ktorý bol uvedený do kín v októbri 2015, a so špeciálnymi bonusmi. DVD obsahuje aj anglickú a nemeckú mutáciu a verziu pre nepočujúcich.

Do žrebovania o knihu Anton Srholec zaradíme všetkých, ktorí do nedele 10. januára vyplnia a odošlú súťažný formulár.

Súťaž je ukončená. Výherkyňou sa stala Maria Pilková.

Carl – Johan Forssén Ehrlin: Zajko, ktorý chce zaspať

Zajko ktory chce zaspatSvetová novinka, ako uspať deti! Vo všetkých krajinách, v ktorých táto knižka doteraz vyšla, spôsobila senzáciu a okamžite po vydaní sa ocitla na prvých priečkach v rebríčkoch bestsellerov.

„Už sa vám stalo, že ste sa márne usilovali uspať svojho syna či dcéru a túžili ste po čarovnom zaklínadle? Táto pôvabná kniha rýchlo privedie vášho potomka do ríše snov,“ povedal na margo knihy spisovateľ a psychoterapeut Matt Hudson.

„Unikátna knižka pre dobrý spánok  a rýchle zaspávanie vašich detí. Jej obsah vychádza z jednoduchých a overených psychologických relaxačných techník zameraných na uvoľnenie celého tela dieťaťa. Odporúčam  najmä pre rodičov a učiteľky v materských školách,“ hovorí psychologička Gabriela Herényiová.

Zajko, ktorý chce zaspať je jedinečná rozprávková uspávanka na dobrú noc. Je výnimočná tým, že využíva overené psychologické techniky s cieľom pomôcť dieťaťu uvoľniť sa, rýchlejšie zaspať a pokojne oddychovať. Obsahuje sugescie, ktoré pôsobia na nevedomie dieťaťa a privolávajú spánok. Knihu možno využiť pri uspávaní počas dňa aj večer.

„Mojím zámerom pri písaní tejto knihy bolo pomôcť rodičom, ktorí si nevedia rady pri uspávaní svojich detí, či už večer, alebo v priebehu dňa. Prial by som si, aby táto rozprávka pomohla deťom uvoľniť sa a zaspať rýchlejšie pri každom ďalšom počúvaní,“ povedal autor knihy Carl -Johan Forssén Ehrlin.

V príbehu budete sledovať zajka Buntoša, ktorý je veľmi unavený, ale nemôže zaspať. Preto sa spolu s mamou zajačicou vyberie požiadať o pomoc strýka Zívajka. Cestou stretávajú dobrého slimáčika Spáčika a múdru sovu Ťažkoviečku. Od oboch dostane Tomáš dobré rady, ako čo najrýchlejšie zaspať. Hoci je čoraz ospalejší, putuje ďalej. Strýko Zívajko potrie Buntoša zázračnou spánkovou tinktúrou. Buntoš sa ledva stihne vrátiť domov, hneď zaspí tým najtvrdším spánkom až do rána.

Zajko, ktorý chce zaspať je prvou knihu z plánovanej série detských kníh, ktorých cieľom je pomôcť deťom lepšie spať, získať sebavedomie a pripraviť sa na prekonávanie prekážok v živote.

Do žrebovania o knihu Zajko, ktorý chce zaspať zaradíme všetkých, ktorí do nedele 10. januára vyplnia a odošlú súťažný formulár.

Súťaž je ukončená. Výhercom sa stal Anton Pitschmann.