Ani tento týždeň na portáli BBonline.sk nechýba súťaž o knižné novinky v spolupráci s vydavateľstvom Ikar. V článku vám zároveň priblížime viaceré zaujímavé knižky.

Jessica Redmerská: Radšej nikdy

radsej_nikdyNehľadali lásku, našla si ich sama… Román Radšej nikdy autorka pôvodne písala zadarmo pre čitateľov na internete. Po dokončení ju zaplavili žiadosťami, aby ho doplnila o scénu z nemocnice z Andrewovho pohľadu. Keď sa dozvedela, že kniha vyjde aj v tlačenej podobe, rozhodla sa vypočuť priania čitateľov a doplnila ju o záverečnú bonusovú kapitolu.

Camryn Bennettovej, peknému americkému dievčaťu, osud prichystal ťažkú skúšku. Rodičia sa rozviedli, brata zavreli do väzenia, jej životná láska tragicky zahynula a najlepšia priateľka ju obvinila, že jej chce prebrať partnera. Stačil jediný deň práce v obchode s oblečením, aby zistila, že sa nechce zaradiť medzi meštiakov, čo celý život chodia do toho istého otravného zamestnania. Vidí jediné riešenie. Hodí všetko za hlavu a vyberie sa na cestu naprieč Amerikou. V autobuse sa zoznámi s talentovaným a trochu tajomným Andrewom Parrishom. Ten má vlastné dôvody na to, aby sa odstrihol od sveta. Rýchlo sa zblížia, no zhodnú sa, že ani jeden z nich nehľadá viac než len letný výlet po Amerike. Dodržať tento sľub však nebude ľahké, rodí sa vzájomná náklonnosť, a hoci sa jej obaja tvrdohlavo bránia, príťažlivosť a láska sú silnejšie než ich odhodlanie… (Z anglického originálu The Edge of Never (Forever, USA 2013) preložil Peter Tkačenko.)

Knižku, ktorú vydalo vydavateľstvo Ikar, zakúpite v každom dobrom kamennom aj internetovom kníhkupectve. Na portáli BBonline.sk ale môžete o túto publikáciu aj súťažiť. Stačí do stredy 12. februára 14.00 h odpovedať na otázku: Na akú cestu sa vyberie Camryn Bennettová?

Súťaž je ukončená. Výhercom sa stal Jozef Tkáč.

Magdaléna Cisárová: Dosť bolo lásky

Románom Dosť bolo lásky sa autorka vyrovnáva s neľahkou pozíciou súčasnej ženy, ktorá chce prežiť lásku, byť matkou, venovať sa rodine, ale zároveň nájsť zodpovedajúce spoločenské uplatnenie. Hoci sa to hrdinke celkom nepodarí, vlastný dramatický osud ju presvedčí o márnosti neuskutočniteľných ideálov a prázdnych ambícií. Vráti jej pokoru, ktorá jej pomôže púšťať sa do nových zápasov s realitou života a nestrácať pritom seba ani skutočné lásky.

dost_bolo_laskyUkážka z knihy:

Jej muž sa k nej dobýja, búcha na dvere, ona sedí ako prikovaná na stoličke a nevládze mu otvoriť. Tak veľmi mu chce otvoriť, ale nemôže sa ani pohnúť. Aj porozprávať sa s ním chce. Otvorene. Musí sa s ním konečne porozprávať. O všetkom. Lebo úplne všetko vo svojom živote urobila zle. Aj to, že sa upútala iba naňho.

Sedela bez pohybu a pozerala na ruky položené v lone. Chveli sa. Celá sa chvela. Otriasal ňou silný kŕč, mala pocit, že z jej tela chce vyskočiť celkom nové, iné, neutrápené a neotlčené telo bez utŕžených a nemiznúcich modrín.

„Keby si vedel, Lukáš, ako ťa milujem. Tak veľmi, že sa mi chce zomrieť. Ale prečo mi je bez teba lepšie ako s tebou? Prečo cítim v tvojej prítomnosti neznesiteľnú bolesť?“ pýtala sa potichu sama seba. Nechcela, aby ju počul.

Keď na ňu konečne prestal vykrikovať, uľavilo sa jej. Odišiel a znovu zostala sama…

Knižku, ktorú vydalo vydavateľstvo Ikar, zakúpite v každom dobrom kamennom i internetovom kníhkupectve. Na portáli BBonline.sk ale môžete o túto publikáciu aj súťažiť. Stačí do stredy 12. februára 14.00 h odpovedať na otázku: Koho miluje hlavná postava románu Dosť bolo lásky?

Súťaž je ukončená. Výherkyňou sa stala Michaela Hlinková.

Oľga Džuppová: Surové diamanty

Vidina bohatstva fatálne ovplyvní život jednej rodiny… Kriminálne zápletky, trpké osudy postáv, zrada i nečakané zvraty – to všetko v napínavom príbehu, ktorý čitateľa zavedie až do vzdialenej Afriky.

V časoch železnej opony dostáva Dano lákavú pracovnú ponuku a odchádza s manželkou Soňou a dvoma malými deťmi do africkej Botswany. Pre ambiciózneho muža sa stane uskutočnenie jeho profesijného sna dobrodružstvom, nečakane spojeným so skúškou charakteru. Vidina bohatstva a túžba byť niekým fatálne ovplyvnia život celej rodiny. O niekoľko rokov neskôr prežíva už dospelá dcéra Lenka pohodu čerstvého vzťahu s Karolom, ale surové, neobrúsené kamene ju nečakane opäť spoja s rodičmi a na chvíľu zahmlia naozajstnú príčinu tragédie, ktorá zničila ich rodinu. Nebezpečná práca finančného policajta Karola úplne pohlcuje. Fascinuje ho boj so zločineckými skupinami, no dramatické situácie zároveň ovplyvňujú  život jeho blízkych.

surove_diamantyUkážka z knihy:

Denné svetlo odháňalo príšerné halucinácie.

Neodradila ho špinavá dunajská voda. Pil dlhými dúškami, naberal si ju so sebou do brloha.

Každý deň rástla jeho vôľa vydržať. Každý deň bol menej hrozný. Nie oveľa, len o možnosť, že sa žalostná žiadostivosť tela raz poddá vôli.

Vyškriabe sa z toho. Sám.

Plietla sa mu realita so spomienkami, s neprežitými túžbami. Plakal, zúril, obviňoval. Diamanty. Obviňoval hlavne tie veľké lesklé neobrúsené kamene.

Celý život si pobabral. Diamanty mu zničili život!

Dvakrát.

Na svoje prvé stretnutie s nimi nevládal myslieť. Boli pevne spojené so stratenou rodinou. Teraz nie! Neskôr! Príliš boľavá a stále živá rana. Nikdy sa nezahojila.

O to viac sa zastrájal, ako si vybaví účty s tými druhými. So zlodejmi, čo ho dostali do tejto situácie. Tých sa pokúsi nájsť. Odpykajú si to. Nevedia, s kým sa zahrávali!

Musí vydržať!

Knižku, ktorú vydalo vydavateľstvo Ikar, zakúpite v každom dobrom kamennom i internetovom kníhkupectve. Na portáli BBonline.sk ale môžete o túto publikáciu aj súťažiť. Stačí do stredy 12. februára 14.00 h odpovedať na otázku: Kde sa odohráva príbeh románu Surové diamanty?

Súťaž je ukončená. Výhercom sa stal Jozef Valko.