Poznanie pravdy je niekedy bolestivé. Autorka Jana Shemes o tom píše vo svojej knihe Kľúč k minulosti. Silnými emóciami je nabitý aj príbeh Andrey Boldišovej Stratená rovnováha. 

Jana Shemesh: Kľúč k minulosti

Kluc k minulostiKľúč k minulosti je voľným pokračovaním románu Dobrá krajina. Zamotané osudy viacerých rodín v odlišných častiach sveta a odlišných režimoch sa pomaly rozpletajú. Deti pátrajú po rodičoch, snažia sa pochopiť ich rozhodnutia a voľby.

Poznanie pravdy o rodinnej histórii je bolestivé, ale má aj liečivý účinok a poskytuje šancu, že aspoň niektoré omyly a škody sa dajú napraviť. Iné sú, naopak, už nenapraviteľné, a hoci sa stali pred rokmi, stále sa vynárajú a mátajú.

Na otázku, či postavy v príbehu sú vymyslené, alebo sa opierajú reálny základ, autorka Jana Shemes odpovedala:

„Kľúč k minulosti má na rozdiel od Dobrej krajiny reálnejší základ.  Príbeh Inbalinho otca a jeho života v Bielorusku som postavila do istej miery na základe rozprávania mojich známych, ktorí imigrovali do Izraela po rozpade Sovietskeho zväzu. Takisto niektoré reálie zo života irackých židov poznám z príbehov môjho svokra.“

Knihu Kľúč k minulosti, ktorú vydalo vydavateľstvo IKAR, zakúpite v každom dobrom kamennom aj internetovom kníhkupectve. Na portáli BBonline.sk ale môžete o túto publikáciu aj súťažiť. Stačí do 14. decembra odpovedať na otázku: V ktorej krajine sa odohráva príbeh knihy Kľúč k minulosti?

Súťaž je ukončená. Výhercom sa stáva Zdenka Kruppová.

Andrea Boldišová: Stratená rovnováha

Stratená rovnováhaObľúbené „kabelkové“ čítanie pre ženy prináša opäť príbeh nabitý silnými emóciami. Stratená rovnováha od Andrey Boldišovej je o láske aj zrade, strachu aj nádeji.

Osud je ako hojdačka – po chvíľach radosti a zadúšajúceho  šťastia nás často čaká nepríjemné vytriezvenie. Svoje o tom vie i Zuzana. Ambiciózna mladá žena má všetko, o čom iné len snívajú, milujúceho manžela, skvelú dcéru, zaujímavú prácu. Jej život sa však jedného dňa nečakane zlomí. Zuzana je však bojovníčka, púšťa sa do nerovného boja, no ako to už v ťažkých situáciách býva, nešťastie nechodieva samo. A tak sa stane, že najbližší človek, ktorý by mal stáť pri nej, v rozhodujúcej chvíli zlyháva. A naopak, žena, ktorá ju kedysi zradila, sa stáva jej oporou. Zuzana sa zoznámi s vozičkárom Dodom. Tento muž plný energie v nej opäť prebudí ženu a významne ovplyvní jej ďalší život…

Knihu Stratená rovnováha, ktorú vydalo vydavateľstvo IKAR, zakúpite v každom dobrom kamennom aj internetovom kníhkupectve. Na portáli BBonline.sk ale môžete o túto publikáciu aj súťažiť. Stačí do 14. decembra odpovedať na otázku: Kto významne ovplyvnil život Zuzany v knihe Stratená rovnováha?

Súťaž je ukončená. Výhercom sa stáva Monika Zúbriková.