Pravidelnú súťaž o knižné novinky, ktorú vám pravidelne prinášame v spolupráci s vydavateľstvom Ikar, venujeme tentokrát deťom. V piatok totiž oslávime Medzinárodný deň detí. Ten sa v množstve krajín sveta oslavuje práve 1. júna. Na Slovensku od roku 1952.

Vymodeluj si zvieratká: S touto knižkou s jednoduchými predlohami zažijú deti veľa radosti pri modelovaní roztomilých zvieratiek z plastelíny. Všetky opísané techniky sú veľmi ľahké, a keď budú deti podľa nich postupovať, objavia aj nádhernú a pestrú škálu zvieratiek, ktoré si vymodelujú spájaním obyčajných guliek a valčekov. Hravý prístup k umeleckej tvorbe určite ocenia aj rodičia a učitelia, ktorí môžu takto príjemne stráviť čas s deťmi a pomáhať im rozvíjať ich tvorivú fantáziu.

Čary s farbami – Autíčka: Akej farby je hasičské auto? Čo bliká na kabínke šoféra? Keď deti otvoria čarovné stránky knižky a potiahnu obrázkom, obrázok sa pred ich očami zafarbí. Deti kladú otázky a rodičia odpovedajú…

Týmito knižkami môžete svoje deti potešiť samozrejme v každom dobrom kníhkupectve. Avšak v našej aktuálnej súťaži ich môžete aj vyhrať. Do žrebovania o knižky pre deti zaradíme všetkých, ktorí do nedele 3. júna správne odpovedia na otázku: V ktorom roku sa na Slovensku začalo s oslavou Dňa detí?

Súťaž je ukončená. Víťazkou sa stala Janka Hudecová a Viera Gibaľová.